Cik Eiropas valstīs maksā uzturēšanās atļauja?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Gandrīz trīs gadu laikā iesiegumus uzturēšanās atļaujas saņemšanai Latvijā iesnieguši 6026 cilvēki no vairāk nekā 30 valstīm, tai skaitā no Dominikānas, Filipīnām, Vjetnamas, Nigērijas, Šrilankas, Irānas. Visvairāk, divas trešdaļas, no Krievijas pilsoņiem. Uzturēšanās atļauju saņemt ļauj imigrācijas likumā nosaukti 29 iemesli, no kuriem šobrīd populārākais ir investīciju apjoms valstī. Arī citur Eiropā vieglāk iegūt uzturēšanās atļauju ir bagātniekam, nekā vienkāršam cilvēkam.

"Populārākās pašreiz ir investīcijas, tātad nekustamo īpašumu iegāde un tai arī ir ieguldījums bankā vai kapitālsabiedrībā, bet šie divi (..) šie nav tik populāri. Tātad aiz investīcijām otrajā vietā mēs varētu likt ģimenes apvienošanu, tas ir, kad apvieno ģimeni, laulātais ierodas šeit dzīvot ar Latvijas pilsoni, nepilsoni, lai pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanu ar ārzemnieku, tie var būt bērni, varbūt pensijas vecumu sasnieguši vecāki - Latvijas pilsoņu un nepilsoņu, un pilngadīgie bērni Latvijas pilsoņu - arī tāda ir ģimenes apvienošana," raidījumam "Pasaules telpa" stāsta  Pilsonības un imigrācijas pārvaldes priekšnieka vietniece Maira Roze. 

Viņa arī norāda, ka uzturēšanās atļauju izsniegšana saistīta arī ar nodarbinātību. "Ir nodarbinātie, nu, būtībā, strādājošie kādā konkrētā uzņēmumā, ja šādu speciālistu nav Latvijā. Un vēl studenti katru gadu mums pieaug, arī studentu skaits, tā kā šī eksporta prece arī mums ir," saka Roze.

Arī citur Eiropas Savienībā vieglāk iegūt uzturēšanās atļauju ir turīgākajiem. Šveices firmas "Henley and Partners" pārstāvji, kas specializējas pilsonības pirkšanā turīgiem klientiem, topot attiecīgai likumdošanai Latvijā, vairākas reizes iegriezās Saeimā, lai mudinātu deputātus tuvināt tās normas ja ne Dominikānas paraugam, tad vismaz tuvoties Austrijai.

Lai iegūtu uzturēšanās atļauju Austrijā: pirmkārt, jāpierāda, ka gribētājam ir pietiekami daudz naudas - nevis, lai to ieguldītu, bet, ka tāda ir vispār, vismaz 100 000 eiro; otrkārt, jābūt veselības apdrošināšanai; treškārt, ir jābūt apmešanās vietai Austrijā. Tur arī ir likums, kas sniedz pilsonību tiem, kas snieguši „ārkārtēju ieguldījumu valsts interesēs”. To skaitā ir krievu dziedātāja Anna Ņetrebko un miljardieris Oļegs Deripaska. Austriju izraudzījies Maskavas eksmērs Jurijs Lužkovs un viņa kundze miljardiere. Tiesa, attiecībā uz parastiem bēgļiem un migrantiem Alpu zemē pastāv ļoti stingra pilsonības piešķiršanas politika. 

Eiropā daudzām valstīm ir gluži savi pilsonības un uzturēšanās atļauju noteikumi. Īrijā pastāvīgas uzturēšanās iegūšanai jāiegulda 500 000 eiro izglītības, veselības, mākslas vai sporta projektos. Portugālē vienkārši jānopērk nekustamais īpašums. Spānija uzskata, ka pietiek nopirkt nekustamo īpašumu par vairāk nekā 160 000 eiro, lai saņemtu uzturēšanās atļauju un gaida ķīniešus un krievus.

Vācijas zaļie deputāti ir rosinājuši ieviest vienotus pilsonības saņemšanas noteikumus Eiropas Savienībā, tomēr tas var būt iegansts pārmetumiem par suverenitātes ierobežošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti