Panorāma

Pārvietos Rēzeknes “Aļošu”

Panorāma

Panorāma

S. Cihanouska: Baltkrievija ir kļuvusi par līdzagresoru

Cihanouska vizītē Latvijā uzsver – baltkrievu cīņa par neatkarību arvien turpinās

Svarīgi neaizmirst, ka baltkrievu cīņa par neatkarību Baltkrievijā arvien turpinās. Valsts režīms un Baltkrievijas iedzīvotāji ir divas dažādas lietas, tādēļ jāturpina atbalstīt baltkrievus, kuri ir pret Aleksandra Lukašenko režīmu. To Latvijas Televīzijai norādīja Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Svjatlana Cihanouska, kura ieradusies vizītē Latvijā. 

Cihanouskas vizītes programma ir piesātināta. Cita pēc citas viņai ir tikšanas ar Latvijas amatpersonām. Trešdienas rītā kopā ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi viņi virs Rātsnama balkona pacēla Baltkrievijas vēsturisko karogu.  

Baltkrievi būs pateicīgi Latvijai līdz mūža beigām, tā pēc karoga pacelšanas atzīmēja Cihanouska.

Vaicāta, ko vēl Eiropas valstis var darīt, lai atbalstītu baltkrievus, viņa teica, ka ir jānovārdzina Lukašenko režīms.

“No vienas puses, panākt sankciju ieviešanu pret valsts uzņēmumiem. Saprotam, ka sankcijas nav burvju nūjiņa, taču tās palīdz lauzt korupcijas shēmas un atņemt režīma resursus, un šķelt elites,” atzīmēja Cihanouska.

Pagaidām Rīga ir pārtraukusi attiecības ar Baltkrieviju un Baltkrievijas pilsētām. Taču, Baltkrievijā nākot pie varas demokrātiskiem spēkiem, situācija mainīsies, solīja Rīgas Rātsnama saimnieks.  

“Es jums šodien, Cihanouskas kundze, gribu pateikt, ka mēs ļoti gaidām to dienu, kad mēs varēsim atsākt ar jums draudzību jau uz citiem, daudz stingrākiem pamatiem. Un tā diena noteikti pienāks,” sacīja Staķis.

Vienlaikus Cihanouska uzsvēra, ka ir svarīgi neaizmirst – baltkrievu cīņa par neatkarību arvien turpinās.

“Pēc tam, kad sācies karš [Ukrainā], attieksme pret Baltkrieviju ir mainījusies, jo Lukašenko ir ierāvis mūsu valsti šajā karā un padarījis Baltkrieviju par līdzagresoru.

Mūsu, baltkrievu, uzdevums ir skaidrot un pierādīt, ka režīms un baltkrievu cilvēki ir divas dažādas lietas. Ir jāveic spiediens uz režīmu, bet ir jāatbalsta cilvēki. Lai viņi nejustos pamesti savā cīņā, jo tā turpinās,”

Cihanouska trešdien tikās arī ar premjeru Krišjāni Kariņu (“Jaunā Vienotība”). Politiķi apsprieda aktuālo situāciju Baltkrievijā, Latvijas atbalstu Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai, kā arī Krievijas izraisīto karu Ukrainā. Ceturtdien Baltkrievijas demokrātiskā līdere uzrunās Saeimas deputātus un tiksies ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un vairākām citām amatpersonām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti