Rīta Panorāma

Pastāvīgā iedzīvotāja statuss Lielbritānijā

Rīta Panorāma

Suņa skološanas ābece: nelec virsū

Ledus nams Irkutskā

Četras ģimenes Irkutskā cenšas izdzīvot «ledus namā»

Irkutskā, vienā no Sibīrijas lielākajām pilsētām, siltuma caurules plīsums kādu namu padarījis par ledus kluci. Tajā joprojām cenšas izdzīvot četras ģimenes, kuras šeit iemitinājušās, kad nams pārstāja kalpot kā skolas kopmītnes. Tā kā neviens neuzņemas atbildību, viņu liktenis arvien nav skaidrs.   

Daudzstāvu nams Irkutskā ir sasalis gan no iekšpuses, gan ārpuses. Tāds tas ir jau no decembra, kad namā plīsušas ūdens caurules.

Četras ģimenes, kas tajā mitinās, cenšas izdzīvot katastrofālajos apstākļos, gaidot pārcelšanās iespēju. Gaisa temperatūra noslīdējusi jau līdz -14 grādiem, taču situācija nemainās.

Nams ilgus gadus kalpoja kā kopmītnes Augstākās militārās aviācijas inženierzinātņu studentiem, līdz pirms teju desmit gadiem skolu slēdza, un kopš tā brīža tas neatrodas iestāžu pārraudzībā.

Aizsardzības ministrija uzsver, ka nams ir nodots Irkutskas pašvaldībai, savukārt tā apgalvo, ka zeme zem nama arvien pieder ministrijai.

“Mēs esam vērsušies pie Irkutskas administrācijas, visur kur, esam pat rakstījuši uz Maskavu, bet viņi mums atbildēja, ka tā ir pilsētas problēma. Taču pilsēta, kā redzat, ir atstājusi mūs šādā stāvoklī,” teica mājas iedzīvotāja Gulbakora Kinzajeva.

Mājas iedzīvotājiem ir ieteikts vērsties tiesā, lai panāktu pārvietošanu, taču tas būs grūti izdarāms, jo tā iemītnieki tam oficiāli neskaitās piederīgi.

“Mēs pieprasījām, lai mums tiktu nodrošināti norēķinu konti, lai samaksātu komunālo pakalpojumu rēķinus. Bet mūs visur noraidīja, jo mums teica, ka mums nav dokumentu, tāpēc mēs nevaram parakstīt līgumus. Tāpēc avārijas vai sabrukuma gadījumā mēs visu esam labojuši paši,” stāstīja mājas iedzīvotāja Natālija Čuprina.

Lietā ir iesaistījusies Izmeklēšanas komiteja un sola, ka pārcelšana tomēr varētu notikt mēneša laikā lielās birokrātijas dēļ, taču līdz tam ģimenēm ir jādzīvo dzīvībai bīstamos apstākļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti