Cenu kāpuma dēļ Grieķijas valsts un privātā sektora arodbiedrības rīko vispārēju streiku

Grieķijā valsts un privātā sektora arodbiedrības trešdien, 9. novembrī, rīkos vispārēju streiku cenu kāpuma dēļ. Arodbiedrības apsūdz valdību, ka tā grauj strādnieku tiesības un nedara pietiekami daudz, lai kompensētu pieaugošās izmaksas, ko rada enerģijas krīze un inflācijas kāpums.

Sabiedriskā transporta kustība Grieķijas galvaspilsētā Atēnās un citur trešdien bija būtiski traucēta. Netiek pārraidītas televīzijas un radio ziņas.

Streiks Atēnās skāris autobusu, metro, tramvaju un piepilsētas vilcienu satiksmi, kā arī taksometru darbību. Nekursē arī prāmji starp Grieķijas kontinentālo daļu un salām Jonijas un Egejas jūrā.

Par pievienošanos streikam paziņojuši arī juristi, notāri un citu profesiju pārstāvji.

Sabiedriskā transporta darbinieki norādījuši, ka Grieķijas iedzīvotāju nabadzība pieaug laikā, kad biznesa giganti un enerģijas piegādātāji gūst nepieredzētu peļņu, un tas neatstāj nekādas citas iespējas, kā streikot, lai apturētu šo absurdo teātri.

Kopš septembra šis ir otrs šāds streiks Grieķijā. Arodbiedrības Grieķijas valdībai pieprasa palielināt algas, nevis nodrošināt vienreizējus pabalstus laikā, kad gada inflācija valstī sasniegusi 30 gados augstāko līmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti