Čehijas mediji: Krievijas diplomāts ievedis indi Prāgas mēra nogalināšanai

Starp Prāgu un Maskavu turpina attīstīties liels diplomātiskais skandāls. Čehijas plašsaziņas līdzekļi ir publicējuši Krievijas vēstniecības darbinieka vārdu, kurš esot atvedis uz Prāgu rīcinu. Šī inde esot bijusi domāta, lai nogalinātu Prāgas mēru un vēl vairākus vietējos politiķus.

Čehijas mediji: Krievijas diplomāts ievedis indi Prāgas mēra nogalināšanaiArtjoms Konohovs
  Indi Prāgas mēra nogalināšanai uz Čehiju varētu būt atvedis Krievijas vēstniecības diplomāts Andrejs Končakovs. Čehijas sabiedriskā televīzija, ar atsauci uz vārdā nenosaukto drošības dienestu darbinieku, paziņoja, ka Končakovs bija tas vēstniecības darbinieks, kurš pirms aptuveni diviem mēnešiem esot ieradies Prāgā ar vienu no pēdējiem avioreisiem no Krievijas. Viņa čemodānā esot bijis rīcins.

   

  Šis 34 gadus vecais vīrietis jau vairākus gadus dzīvo Prāgā, bet tikai nesen ir saņēmis oficiālu diplomāta statusu.

  Končakovs čehu žurnālistiem sacīja, ka tas viss esot pārpratums un ka viņa čemodānā ir bijis dezinfekcijas līdzeklis un konfektes.

  Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova jau iepriekš šo stāstu ir nodēvējusi par dezinformāciju.

  "Tās nav vienkārši fantāzijas. Tās jau ir slimas fantāzijas. Kaut kā savādāk to kritizēt, aprakstīt vai dot tam citu raksturojumu gluži vienkārši nav iespējams. Tā ir kārtējā rupja provokācija, kas robežojas ar slimiem murgiem. Aiz tās stāv spēki, kas mēģina kaitēt Krievijas un Čehijas attiecībām. Mūsuprāt, šī mērķa vārdā viņi ir gatavi uz jebko," teica Zaharova.

  Par Končakova līdzšinējo dzīves gājumu ir zināms diezgan maz. Tomēr ir skaidrs, ka viņš kādu laiku ir atbildējis par sadarbību ar Krievijas tautiešiem un par kultūras sakariem.

  Attiecības starp Prāgu un Maskavu saasinājās pēc tam, kad Čehijas galvaspilsētas vadība nolēma pārcelt uz muzeju pieminekli PSRS maršalam Ivanam Koņevam. Krievijā tas izsauca asu reakciju.

  Tomēr čehu vēsturnieks Ondržejs Matejka sarunā ar Radio Brīvā Eiropa sacīja, ka, viņaprāt, strīds nav par vēsturi.

  "Manuprāt, tas ir mūsdienu politiskais strīds par jautājumu, kādām ir jābūt mūsu attiecībām ar Putina Krieviju. Vairums čehu, manuprāt, uz to raugās negatīvi," sacīja Matejka.

  Kā zināms, Prāgas mērs un vēl divi Čehijas galvaspilsētas politiķi joprojām atrodas pastiprinātā policijas aizsardzībā un viņu atrašanās vieta publiski netiek izpausta.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti