Čehijā un Slovākijā atzīmē Čehoslovākijas dibināšanas simtgadi

Čehijā un Slovākijā atzīmēta Čehoslovākijas dibināšanas simtgade. Uz svinībām Prāgā bija ieradušies vairāki pazīstami ārvalstu politiķi, tostarp Amerikas Savienoto Valstu (ASV) aizsardzības ministrs Džeims Matiss.

Par godu jubilejai Čehijas galvaspilsētā notika militārā parāde, kurā piedalījās apmēram 2100 karavīri, kā arī bruņu tehnika. Prezidents Milošs Zemans pasākumā norādīja, ka militārpersonām ir iespēja būt par brīvas sabiedrības sargiem, pildīt starptautiskās saistības un cīnīties ar lielāko mūsdienu ļaunumu – terorismu.

Neraugoties uz sliktajiem laika apstākļiem, vakarā tūkstošiem cilvēku bija pulcējušies Prāgas centrā, lai vērotu svētku salūtu. Uguņošanu pavadīja pazīstamā čehu komponista Bedržiha Smetanas mūzika, un tā simbolizēja nacionālo lepnumu, patriotismu, dabu un sporta sasniegumus.

Mediji informē, ka "klusāk" vēsturiskais notikums tika atzīmēts kaimiņvalstī Slovākijā. Prezidents Andrejs Kiska nolika vainagu pie neatkarības cīnītāja – ģenerāļa Stefanika pieminekļa, bet plašākas svinības valstī nenotika.

Kas jāzina par Čehoslovākijas dibināšanu pirms 100 gadiem, skaidrojām rubrikā "LV99plus": 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti