Čehijā turpinās plaši protesti pret premjeru Babišu

Čehijā pirmdien tūkstošiem cilvēku piedalījās protestos pret Marijas Benešovas nominēšanu tieslietu ministres amatam un premjeru Andreju Babišu. Plašas protesta akcijas notika jau otro nedēļu pēc kārtas Prāgā un citās Čehijas pilsētas. Demonstranti bažījas, ka jaunā tieslietu ministre varētu iejaukties un kavēt oficiālu apsūdzību izvirzīšanu Babišam.

Čehijā turpinās plaši protesti pret premjeru BabišuGints Amoliņš

Neskatoties uz protestiem, pemjeram Babišam pietuvinātā juriste Marija Benešova pagājušajā nedēļā stājās Čehijas tieslietu ministres amatā. Babišs ir otrs bagātākais cilvēks valstī, un viņu tur aizdomās par krāpšanos ar Eiropas Savienības subsīdijām divu miljonu eiro apmērā.

Par to var draudēt desmit gadu cietumsods. Oficiālas apsūdzības Babišam vēl nav izvirzītas, kaut policija to nesen ieteica izdarīt. Iepriekšējais tieslietu ministrs no amata atkāpās tieši pēc policijas paziņojuma. Protestētāju tūkstoši uzskata, ka jaunā tieslietu ministre Benešova var kavēt apsūdzību izvirzīšanu. Pats Babišs apsūdzības vienmēr noraidījis kā politiku sazvērestību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti