Čehijā, Slovākijā un Spānijā Covid-19 dēļ atjauno ierobežojumus

Slovākijā Covid-19 pandēmijas dēļ no ceturtdienas, 1.oktobra, izsludināts ārkārtējais stāvoklis, bet Čehijā tas stāsies spēkā pirmdien. Ierobežojumi pastiprināti arī Spānijas galvaspilsētā Madridē.  

Slovākijā ārkārtējais stāvoklis būs spēkā 45 dienas, un tā laikā valdībai būs papildu pilnvaras apstiprināt jaunus ierobežojumus. Tomēr lēmums nenozīmējot pilnīgu karantīnas režīma atjaunošanu.

Valstī jau pagājušajā pirmdienā aizliedza lielāko daļu publisko kultūras un sporta pasākumu un izplatīja aicinājums plašāk lietot sejas aizsargmaskas un izvairīties no ģimenes svinībām.

Tikmēr Čehijā no pirmdienas divas nedēļas līdzjutējiem būs slēgti stadioni, kā arī aizliegs rīkot mūziklu un operas izrādes. Iekštelpās rīkotos pasākumus drīkstēs apmeklēt ne vairāk par 10 cilvēkiem, bet brīvdabas pasākumus – ne vairāk par 20 personām. 

Daļējs karantīnas režīms noteikts arī atsevišķos Spānijas reģionos, tai skaitā galvaspilsētā Madridē.  Tiks ierobežota cilvēku pārvietošanās brīvība, kā arī saīsināts bāru un restorānu darba laiks.  Vienā vietā arī aizliegts pulcēties vairāk par 6-iem cilvēkiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti