Čehijā bažas par likuma grozījumiem, no kuriem ieguvējs būtu premjeram piederošs daudznozaru holdings

Čehijas likumdevēji pašlaik izskata grozījumus likumā, kuru mērķis ir palielināt vietējo produktu pārdošanu veikalos. Bažas saistībā ar likuma grozījumiem radušās Eiropas Savienībai. Tikmēr likuma grozījumu kritiķi pašā Čehijā norāda, ka viens no lielākajiem ieguvējiem būs Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs un viņam piederošais daudznozaru holdings "Agrofert".

Čehijā bažas par likuma grozījumiem, no kuriem ieguvējs būtu premjeram piederošs daudznozaru holdingsRihards Plūme

Čehijas premjerministrs, miljardieris Andrejs Babišs savu bagātību vairojis paša dibinātajā lauksaimniecības konglomerātā "Agrofert". Babišs uzstāj, ka viņam vairs nav finansiālu saistību ar "Agrofert", taču viņa kritiķi un eksperti tam netic. Ar šī daudznozaru holdinga vārdu saistāms gan saražotais lauksaimniecības aprīkojums, gan saražotā pārtika.

Premjera kritiķi apgalvo, ka pārtikas veikalos vairs īsti nevarot nopirkt neko, kas nebūtu saistīts ar "Agrofert". Maize, piena produkti, mēslošanas līdzekļi un dažādas iekārtas – šo visu varot sasaistīt ar "Agrofert". Kā vēsta izdevums "Politico", tagad viens no Čehijas opozīcijas partijas deputātiem piedāvājis grozījumus likumā, ar kuriem paredzēts noteikt, ka lielveikaliem būtu jāpārdod noteikta Čehijā ražotas pārtikas kvota. Babiša kritiķi ir pārliecināti, ka galvenais ieguvējs būs "Agrofert", tikmēr pats premjers it kā ieņēmis nostāju pret šādiem grozījumiem.

Bažas par šādiem grozījumiem ir arī Eiropas Komisijai, kas brīdinājusi Babiša valdību, ka to pieņemšana var pārkāpt Eiropas Savienības vienotā tirgus likumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti