Čehi saziedojuši naudu tankam Ukrainai

Čehijā pūļa finansējuma kampaņā aptuveni mēneša laikā savākti 30 miljoni kronu jeb 1,2 miljoni eiro tanka "T-72" iegādei, lai nosūtītu to Ukrainai, pirmdien paziņoja kampaņas organizatori.

Kampaņā, kurai dots nosaukums "Dāvana Putinam", naudu ziedojuši vairāk nekā 11 000 cilvēku. To atbalstīja Čehijas Aizsardzības ministrija un Ukrainas vēstniecība Prāgā.

Organizatori Ukrainai paredzēto tanku nodēvējuši par Tomāšu par godu Čehoslovākijas pirmajam prezidentam Tomāšam Garikam Masarikam.

Čehijas aizsardzības ministre Jana Černohova pateicās visiem ziedotājiem un sarkastiski piebilda, ka viņi nodrošinājuši pienācīgu dāvanu Putinam viņa 70.dzimšanas dienā 7. oktobrī.

Viņa Putinu nodēvēja par bijušās PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) aģentu, slepkavu un krāpnieku.

Tagad Čehijā tiek vākti ziedojumi munīcijai tankam.

Ukrainas vēstniecība Čehijā jau saņēmusi ziedojumos vairāk nekā 8,6 miljonus eiro.

Čehijas Aizsardzības ministrija jau piegādājusi Ukrainai ieročus un munīciju vairāk nekā 160 miljonu eiro vērtībā.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti