Carnajevs 10. jūlijā stāsies tiesas priekšā par terorakta sarīkošanu Bostonā

19 gadus vecajam Džoharam Carnajevam saistībā ar sprādzienu sarīkošanu Bostonas maratona laikā aprīlī oficiāli izvirzītas 30 apsūdzības. Par visām draud mūža ieslodzījums, bet vairāk nekā pusē no tām - arī nāvessods. Kopš Carnajeva sagūstīšanas aprīlī viņš atradies slimnīcā, kur vairākas nedēļas pratināts. Amatpersonas nesniedz komentārus par viņa pašreizējo veselības stāvokli.

Tiesnesis apstiprinājis apsūdzības ne tikai par masu iznīcināšanas ieroču izmantošanu, bet arī par spridzināšanu publiskā vietā, ļaunprātīgu īpašuma bojāšanu, kā rezultātā iestājusies nāve, automašīnas nolaupīšanu, nelikumīgu šaujamieroču glabāšanu, arī par tirdzniecības traucēšanu.

Džohars Carnajevs ir apsūdzēts saistībā ar divu paštaisītu bumbu eksploziju sarīkošanu Bostonas maratona laikā 15.aprīlī.

Uzbrukumā gāja bojā trīs cilvēki un vairāk nekā 250 tika ievainoti. Viņa brālis, 26 gadus Tamerlans Carnajevs, četras dienas vēlāk policijai sākot pakaļdzīšanos Bostonā nomira apšaudē ar likumsargiem.

Kā paziņojot par apsūdzību izvirzīšanu jaunākajam brālim norādīja Masačūsetsas štata policijas valdītājs Timotijs Albens, viņa notveršana aprīlī bija tikai pirmais solis:

„Mēs esam īpaši pievērsušies šai lietai. Ir izdarīts daudz, un šajā izmeklēšanā joprojām notiek daudz darba. Šis ir otrais solis no daudziem, kas vēl tiks sperti nākamajos mēnešos.”

Carnajevs tiesas priekšā stāsies 10. jūlijā. Izmeklētāji viņu vairākas nedēļas iztaujājuši apsargātā slimnīcas palātā. Sākotnēji tika ziņots, ka Carnajevs var sazināties tikai rakstiski, jo ar šāvienu tika ievainots kaklā policijas operācijas laikā. Amatpersonas par viņa pašreizējo veselības stāvokli gan komentārus nesniedza. Smagi ievainotais Carnajevs tika atrasts slēpjamies laivā Bostonas piepilsētā. Uz tās sāniem viņš bija uzrakstījis, ka „ASV valdība nogalina nevainīgus cilvēkus,” un ka „uzbrūkot vienam musulmanim, jūs uzbrūkat visiem musulmaņiem.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti