Carnajeva liktenis - ASV ģenerālprokurora rokās

Ceturtdien beidzas termiņš, līdz kuram ASV federālajiem prokuroriem ir jāsniedz rekomendācijas par to, vai Bostonas maratona spridzināšanā apsūdzētajam Džoharam Carnajevam notiesāšanas gadījumā drīkstēs piespriest nāvessodu. Advokātu prasītie termiņa pagarinājumi ir noraidīti, un tagad Carnajeva liktenis faktiski būs ASV ģenerālprokurora rokās.

Tiesas procesam pret Džoharu Carnajevu būs jānotiek Masačūsetsas štatā, kur nāvessodu piespriest nav iespējams. Taču saskaņā ar ASV likumdošanu, Carnajevs augstāko soda mēru varētu saņemt federālo likumu ietvaros. Pēc tam, kad ceturtdien savas rekomendācijas būs iesnieguši federālie prokurori, galavārds 90 dienu laikā būs jāsaka ASV ģenerālprokuroram Ērikam Holderam. Džoharam Carnajevam kopumā izvirzītas 45 apsūdzības par trīs cilvēku bojāeju un vairāk nekā 260 ievainošanu. 17 no 30 izvirzītajām federālajām apsūdzībām paredz arī nāvessodu.

Advokāti bija vairākkārt lūguši pagarināt rekomendāciju iesniegšanas termiņus, kā arī pieprasījuši sev pieeju visiem ar lietu saistītajiem dokumentiem un pierādījumiem, taču viņiem šāda iespēja tika liegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti