Rīta Panorāma

Intervija ar Lieni Dambiņu un Dr. Aneti Masaļsku

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Būvē zemūdens tuneli starp Dāniju un Vāciju

Būvē zemūdens tuneli starp Dāniju un Vāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sākta zemūdens tuneļa būvniecība zem Baltijas jūras gultnes, kas savienos Vācijas un Dānijas salas Fērmarnu un Lollandi.

Tas būtiski saīsinās brauciena laiku starp Vācijas lielo pilsētu Hamburgu un Dānijas galvaspilsētu Kopenhāgenu, kā arī dos stimulu dzelzceļa plašākai izmantošanai satiksmē. 

„Tunelis ir svarīgs Dānijai, Vācijai un visai Eiropai, jo tas patiešām savieno Eiropu. Tas ir ļoti labs veids, kā pārliecināties, ka varam pārslēgties no lidmašīnām uz vilcieniem. Starptautiskie ceļojumi var kļūt vienkāršāki – vilcieni un starptautiskie vilcieni, nakts vilcieni un tamlīdzīgi. Un, protams, ir ļoti svarīgi, ka mēs arī kravu pārvadājumus novirzām no autotransporta uz dzelzceļu,” stāstīja Dānijas transporta ministrs Benijs Engelbrehts.

Tuneļa būvniecības darbus uzsāka jau vasarā, bet šonedēļ svinīgā ceremonijā svētību tam deva abu valstu pārstāvji.

Diskusijas par tuneļa būvniecību ilga vairāk nekā 14 gadus, un amatpersonas cer, ka tas kļūs ne tikai par abu valstu transporta savienojumu, bet nozīmīgu satiksmes koridoru starp Skandināviju un Centrāleiropu.

18 kilometrus garo auto un dzelzceļa tuneli plānots pabeigt 2029. gadā, un kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā 10 miljardi eiro.

Apmēram divas trešdaļas izmaksu sedz Dānija, bet pārējo – Vācija. Pēc pabeigšanas tuneli diennaktī varētu izmantot līdz pat 12 tūkstošiem automašīnu un apmēram 100 vilcieni, kas pārvietosies ar ātrumu līdz 200 kilometriem stundā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti