Bundestāga ārlietu komitejas priekšsēdis aicina izolēt Krieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bundestāga ārlietu komitejas priekšsēdētājs Mihaels Rots aicinājis veidot jaunu Eiropas drošības arhitektūru, kas balstītos Krievijas militārajā atturēšanā un tās politiskajā un ekonomiskajā izolēšanā.

"Attiecībās ar Krieviju mums nepieciešams vairāk reālisma, nevis naivu mēģinājumu vēlamo uzdot par esošo," raksta Rots komentārā, kam svētdien jāparādās laikrakstā "Welt am Sonntag".

Viņš uzskata, ka drošība Eiropā var pastāvēt "vienīgi pret Krieviju, nevis kopā ar to".

"Nākotnē nedrīkst pastāvēt īpašs Vācijas ceļš ar Krieviju uz mūsu partneru rēķina Vidus un Austrumeiropā," uzsver politiķis, kurš pārstāv pie varas esošos sociāldemokrātus (SPD).

Viņš norādījis uz rupjajām kļūdām, ko paša pārstāvētā partija pieļāvusi pagātnē un aicinājis Berlīni pārskatīt savu politiku pret Krieviju.

Tajā pašā laikā Rots atzinis, ka SPD pamatoti lepojas ar pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados realizēto Villija Branta politiku "pārmaiņas caur tuvināšanos", kas bija vērsta uz spriedzes mazināšanu attiecībās ar toreizējo PSRS.

"Neskatoties uz visiem viņa nopelniem, mums nevajadzētu slēpties aiz Villija Branta, ņemot vērā pārmaiņas pasaulē," tomēr norāda politiķis, piebilstot, ka šīs politikas pārskatīšana nekādā veidā nenozīmējot atteikšanos no SPD tradicionālajiem principiem.

"Branta uzticība mieram un atslābumam bija tik veiksmīga arī tāpēc, ka viņu balstīja militārā vara kodolatturēšanas zīmē," norādījis Rots.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti