Kampaņas mērķis ir rosināt sabiedrībā diskusiju par problēmām ienākumu sadales politikā, kā arī pārvarēt iesīkstējušos aizspriedumus, ka prasīt augstāku atalgojumu ir nepieklājīgi.
Pēc Arodbiedrības un sociālo pētījumu institūta datiem, algu palielināšana par 50 eiro mēnesī ir pavisam reāla, un tā ļautu samazināt darba spējīgo iedzīvotāju masveidīgo emigrāciju materiālo apsvērumu dēļ.
Tikai pēdējos 12 mēnešos vairāk nekā 30 000 bulgāru ir devušies meklēt laimi ārzemēs, un daudzās ekonomikas nozarēs kvalificētu kadru trūkums kļūst aizvien jūtamāks.
Daudzi vietējie eksperti uzskata, ka valstī turpinās sociālais dempings, kas neatspoguļo reālo stāvokli ekonomikā.
Darba ražīgums ir pieaudzis un apsteidz pēc attiecīgajiem rādītājiem, piemēram, Beļģiju, Spāniju un Franciju, kā arī virkni bijušo sociālistisko valstu. Neraugoties uz to,
ar vidējo algu 460 eiro, kas ir zemākā Eiropas Savienībā, Bulgārija joprojām atpaliek, piemēram, no Latvijas gandrīz divas reizes, no Slovēnijas - trīs, bet no Spānijas - pat veselas četras reizes.
Pēc "Eurostat" informācijas starpība starp iekšzemes kopproduktu uz vienu iedzīvotāju, darba ražīgumu un samaksu par to Bulgārijā ir sasniegusi 5%, kas dod iespēju bez lieliem satricinājumiem palielināt atalgojumu visiem strādājošiem ne tikai sabiedriskajā, bet arī privātajā sektorā.
Tiekoties ar medijiem, Neatkarīgo arodbiedrību konfederācijas prezidents Plamens Dimitrovs uzsvēra, ka iniciatīvai “Gribu vēl 100 levas” nav nekā kopīga ar populismu - panākt par katru cenu algas “kā Eiropā”, neraugoties uz darba ražīgumu un kvalitāti. Gluži otrādi - tā balstās uz rūpīgu faktu analīzi, un dos iespēju paaugstināt iedzīvotāju pirktspēju un uzlabot demogrāfisko stāvokli.
"Citas alternatīvas nav - ja ienākumi netiks palielināti, tuvākajos gados situācija darba tirgū kļūs katastrofāla. Aprēķini rāda, ka šī starpība starp to, cik mēs saražojam un cik saņemam, sasniedz uz vienu strādājošo 888 eiro gadā," norāda Dimitrovs.
Arī pēc visiem atskaitījumiem un nodokļiem summa tāpat pārsniedz minētos 50 eiro mēnesī.
Tieši pēc arodbiedrību spiediena pēdējos četros gados minimālais atalgojums Bulgārijā ir palielinājies par vairāk nekā 60%.