Bulgārija par spiegošanu izraida Krievijas diplomātu

Bulgārija ir nolēmusi izraidīt vienu Krievijas diplomātu par spiegošanu. Diplomāta vārds netiek atklāts, bet ir zināms, ka viņam bija jāpamet valsts diennakts laikā. Savukārt jaunajam Krievijas militārajam atašejam Sofijā ir atteikta vīza. Tādēļ viņš nevarēs ieņemt šo posteni.

Bulgārija par spiegošanu izraida Krievijas diplomātuArtjoms Konohovs
  Publiski diezgan maz ir zināms par diplomātu no Krievijas vēstniecības Sofijā, ko Bulgārijas Ārlietu ministrija ir nolēmusi pasludināt par valstī nevēlamu personu. Oficiālajā paziņojumā tiek minēts tikai šī darbinieka diplomātiskais rangs – pirmais sekretārs. Bet tādu Krievijas vēstniecībā esot deviņi.

   

  Bulgārijas amatpersonas ir izšķīrušās izraidīt diplomātu pēc tam, kad Maskava atteicās izpildīt viņu sākotnējo prasību līdz 28. oktobrim labprātīgi atsaukt minēto vēstniecības darbinieku.

  Krievijas vēstniecība apstiprināja, ka Bulgārijas Ārlietu ministrijas nota ar paziņojumu, ka viens no diplomātiem tiek atzīts par nevēlamu personu, esot saņemta 30. oktobrī, un ka diplomātam esot jāizbrauc no valsts 24 stundu laikā. Vēlāk tika apstiprināts, ka tas jau ir noticis.

  Radio stacija "Brīvā Eiropa" ziņo, ka Krievijas ārlietu ministra vietnieks Aleksandrs Gruško esot paziņojis, ka Krievija atbildēs uz sava diplomāta izraidīšanu no Bulgārijas.

  Krievijas vēstniecības darbinieks esot rīkojis slepenas tikšanās ar augsta līmeņa Bulgārijas amatpersonām. Viņu vidū bija cilvēki, kuriem ir pieejama konfidenciāla informācija par NATO un Eiropas Savienības jautājumiem un par Bulgārijas dalību šajās organizācijās. Kā zināms, Bulgārija kļuva par NATO dalībvalsti 2004. gadā. Savukārt 2007. gadā tā iestājās Eiropas Savienībā.

  Bulgārijas plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka šī esot pirmā reize kopš 2001. gada, ka Bulgārija izraida Krievijas diplomātu.

  Oficiālā Sofija pat nepievienojās vairāku NATO un Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumam 2018. gadā izraidīt Krievijas diplomātus, lai parādu solidaritāti ar Lielbritāniju pēc uzbrukuma Solsberijā.

  Tāpat Bulgārijas Ārlietu ministrija ir paziņojusi, ka tā ir noraidījusi piedāvāto Krievijas militārā atašeja kandidatūru. Viena no valsts drošības iestādēm esot sniegusi negatīvu atzinumu par ilgtermiņa vīzas piešķiršanu šim diplomātam. Tādēļ viņš neuzsāks darbu Sofijā.

  Septembrī Bulgārijas varasiestādes izvirzīja apsūdzības pret bijušo parlamenta deputātu Nikolaju Malinovu par spiegošanu un naudas atmazgāšanu divām Krievijas organizācijām.

  Toreiz Bulgārijas prokuratūra norādīja, ka Malinovs esot strādājis ar divām organizācijām – Krievijas Stratēģiskās pētniecības institūtu un Divgalvainā ērgļa biedrību, lai ietekmētu Sofijas ārpolitiku.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti