Bulgārijā būs jārīko jau piektās parlamenta vēlēšanas divu gadu laikā

Bulgārijas Sociālistu partija otrdien paziņoja, ka nespēj izveidot valdību un nodod tai uzticēto mandātu atpakaļ valsts prezidentam, kas nozīmē, ka Bulgārijā tiks rīkotas vēl vienas parlamenta vēlēšanas – jau piektās divu gadu laikā.

"Mēs esam izdarījuši visu nepieciešamo, lai izpildītu šo trešo mandātu," sacīja partijas līdere Kornēlija Ninova.

Neraugoties uz skaidru nacionālo prioritāšu noteikšanu sarunās ar citām partijām, "trūka pietiekamas gribas izveidot strādājošu valdību", viņa piebilda.

Tā bija trešā un pēdējā šī parlamenta iespēja izveidot valdību. Tā kā arī šie valdības izveidošanas centieni beigušies bez rezultātiem, jārīko jaunas parlamenta vēlēšanas.

Pirms sociālistiem valdību jau centās izveidot divas spēcīgākās Bulgārijas parlamenta frakcijas – centriski labējā partija GERB un reformistu partija "Mēs turpinām pārmaiņas".

Bulgārijas prezidents Rumens Radevs tagad atlaidīs parlamentu, iecels pārejas valdību un izsludinās jaunas vēlēšanas, kas notiks, domājams, aprīlī.

Analītiķi prognozē, ka vēl vienu vēlēšanu rezultātā atkal tiks ievēlēts fragmentēts parlaments, kam būs grūti vienoties par kompromisu un izveidot strādāt spējīgu valdību.

Šāda politiskā krīze Bulgārijā nav piedzīvota kopš 1989. gada. Turklāt rīcībspējīgas valdības un parlamenta neesamība kavē arī Bulgārijas vēlmi gada beigās pievienoties eirozonai, kā arī drīzu Eiropas Savienības ekonomikas atlabšanas līdzekļu saņemšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti