Bruņotā uzbrukumā Stambulas naktsklubā nogalināti 39 cilvēki

Gadu mija nav aizvadīta bez satricinājumiem. Turcijas lielākajā pilsētā Stambulā naktsklubā slaktiņu sarīkojis bruņots uzbrucējs. Viņš, tērpies Santaklausa apģērbā, Jaungada svinību laikā atklājis uguni, nogalinot 39 cilvēkus, tostarp 16 ārzemniekus. Teju 70 ir ievainoti. Amatpersonas to sauc par teroraktu.

Jaungada naktī Stambulā terorakts

  Vainīgi joprojām meklē. Uz Turciju plūst līdzjūtības apliecinājumi. ASV prezidents Baraks Obama piedāvājis ekspertu palīdzību.

  Naktsklubs "Reina" atrodas Stambulas tā saucamajā Eiropas daļā, kosmopolītiskā rajonā, Bosfora šauruma krastā un ir labi pazīstama vieta gan vietējiem, gan ārzemniekiem. Šo uzskata par vienu no Stambulas elitārākajiem klubiem. Lēš, ka tobrīd klubā atradās ap 700 cilvēku. Slaktiņš sākās pēc vieniem naktī, kad Turcijā jau bija sagaidīts jaunais gads. Pēc aculiecinieku stāstītā, uzbrucējs, tērpies Santaklausa tērpā, vispirms nogalinot policistu un vēl kādu cilvēku pie ieejas, ieradies klubā un no liela ieroča sācis haotiski šaut uz svinētājiem. Daudzi panikā lēkuši ūdenī.

  Pēc ložu krusas slepkava pazudis. Viņš ir dzēsis 39 cilvēku dzīvību, un daudzi desmiti ir ievainoti. Aculiecinieku uzņemtajos videokadros redzamas palīdzības dienestu auto kolonnas pie kluba ieejas.

  Bojā gājušo un ievainoto personības vēl noskaidro, bet varas iestādes norāda, ka viņu vidū ir ievērojams skaits ārzemnieku.

  Stambulas ielās dzen pēdas vainīgajam. Pēc dažu aculiecinieku sacītā, šāvēji ir bijuši vairāki, taču šo informāciju policija pagaidām neapstiprina. Amatpersonas notikušo jau ir nodēvējušas par teroraktu.

  Latvijas Ārlietu ministrijas rīcībā pagaidām nav ziņu, kas liecinātu, ka Stambulā notikušā teroristu uzbrukuma upuru vidū būtu Latvijas valstspiederīgie, Latvijas Radio uzzināja Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā.

  Pagaidām gan secinājumus ir pāragri izdarīt, jo Turcijas operatīvie dienesti turpina darbu uzbrukuma vietā – naktsklubā „Reina”.

  Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta pārstāve Ingūna Vīksne par teroraktu Stambulā

   Kluba īpašnieks Mehmets Kočarslans vietējiem medijiem sacījis, ka pilsētā noteikti un  klubs arī  ir ievērojis pastiprinātas drošības noteikumus, jo par iespējamiem uzbrukumiem jau vairāk nekā pirms nedēļas brīdinājuši ASV drošības dienesti. Turcijas varas iestādes ir liegušas vietējiem medijiem atspoguļot uzbrukumu un izmeklēšanas norisi, vien ļaujot izplatīt oficiālus paziņojumus. Līdzīgu liegumu tās noteica arī pēc tam, kad pirms divām nedēļām izstādes atklāšanas laikā Ankarā Turcijas policists nošāva Krievijas vēstnieku Turcijā Andreju Karlovu.

   Uz Turciju plūst līdzjūtības apliecinājumi. Viens no pirmajiem atbalstu izteicis ASV prezidents Baraks Obama, kurš patlaban atrodas Jaunā gada brīvdienās Havaju salās. Viņš Turcijas varas iestādēm piedāvājis savas komandas palīdzību.

   Turcijai notikušais ir smags trieciens, jo pēdējos gados un arī pērn gan visa valsts, gan arī īpaši Stambula ir piedzīvojusi vairākus uzbrukumus, kuros cietuši gan vietējie iedzīvotāji, gan ārzemnieki. Lielākoties tajos vainojami kurdu kaujinieki vai grupējuma “Islāma valsts”, jeb „Daīš” džihādisti. Nesenākais notika 10. decembrī, kad vairākas bumbas sprāga pie futbola stadiona Stambulā. Toreiz vainu uzņēmās kurdu nemiernieki. Bojā gāja 44 cilvēki un vairāk par simtu guva ievainojumus. Bet vēl vasarā, domājams, teroristiskais grupējums „Daīš” sarīkoja uzbrukumu starptautiskajai lidostai, nogalinot 45 cilvēkus un simtus ievainojot.

   Turcija šobrīd ir aktīvi iesaistījusies arī Sīrijas pamiera noturēšanā, kur uguns pārtraukšana attiecas uz prezidenta Bašara al Asada spēkiem un ap 16 000 opozīcijas kaujinieku, taču ne uz teroristiskajiem grupējumiem, tajā skaitā „Daīš”, kas Sīrijā aktīvi cīnās par varu.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Saistītie raksti
   Pasaulē
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti