Pusdiena

Pusdiena 10.03.2016

Pusdiena

Ar vakanču gadatirgu arī pašvaldības mēģina risināt bezdarba problēmu

Britu zinātnieki brīdina: Izstāšanās no ES būtu liels trieciens Lielbritānijas zinātnei

Britu zinātnieki brīdina: Izstāšanās no ES būtu liels trieciens Lielbritānijas zinātnei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Vismaz 150 britu zinātnieku, to vidū pasaulē pazīstamais fiziķis un matemātiķis Stīvens Hokings brīdinājis, ka Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) būs liels trieciens Apvienotās Karalistes zinātnei. Izstāšanās no bloka liegtu piesaistīt jaunos pētniekus, kuri saņēmuši ES grantus.

Britu zinātnieku grupa - kurā ir arī pasaulē pazīstamais fizikas un matemātikas ģēnijs Hokings, kurš sasniedzis spožu karjeru par spīti tam, ka smagas slimības dēļ mūžu vada ratiņkrēslā -, vēstuli nosūtījusi populārajam britu izdevumam "The Times", brīdinot, ka Lielbritānijas izstāšanās no ES būtu ļoti smags trieciens britu zinātnei.

Akadēmiķi uzsver, ka britu institūti un zinātnes centri aktīvi piesaista pētniekus no visām bloka dalībvalstīm, īpaši gados jaunos spožos prātus, kuri ir ieguvuši ES atbalstu studijām un pētījumiem.

"Ja Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības, tad zaudēs brīvos jauno zinātnieku apmaiņas ceļus un iespējas, un tas būs katastrofāli gan britu pētījumu centriem, gan universitātēm," vēstulē izdevumam "The Times" raksta zinātnieku grupa.

Taču akadēmiķu brīdinājumam nepiekrīt virkne britu valdības ministru, kuri apgalvo, ka tieši pretēji – paliekot ES, Lielbritānija sasien sev rokas un ierobežo dažādas brīvības.

Ar uzrunu par šo tematu Londonā gatavojas uzstāties Apvienotās Karalistes Pārstāvju palātas līderis un premjerministra Deivida Kemerona partijas biedrs Kristofers Greilings, kurš kopā ar vēl pieciem valdības locekļiem ir iesaistījies aktīvā kampaņā par Lielbritānijas izstāšanos no ES.

Greilinga galvenais vēstījums būs, ka Lielbritānija un premjerministrs sarunās ar Briseli tomēr nav panācis, ka Karalistei būtu tiesības nobloķēt ES lēmumus, īpaši kas attiecas uz finanšu jomu.

Tāpat Greilings sagatavojis virkni argumentu pret Kemerona apgalvojumu, ka tieši ES sastāvā Lielbritānijai ir lielākas iespējas ietekmēt bloka lēmumus attiecībā uz konkurenci  un valstu labklājību, nekā esot ārpus tās.

Arī britu premjers turpina tikties ar dažādām sabiedrības grupām un profesiju pārstāvjiem, pārliecinot par pretējo. Premjeram paredzēta tikšanās ar autoražotājiem. Viņš koncentrējas uz argumentiem, ko Lielbritānija iegūtu, ja blokā paliktu un kas būtu būtiskākie zaudējumi.

Referendums par Lielbritānijas palikšanu ES vai izstāšanos no tās notiks 23. jūnijā. Šo refernedumu gan pats Kamerons, gan arī daudzi citi politiķi nodēvējuši par šīs paaudzes valsts svarīgāko lēmumu.

  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti