Panorāma

E.Smiltēns būs Reģionu apvienības premjera kandidāts

Panorāma

Reņģēdāju festivāls Salacgrīvā

Kāzu ceremonija saviļņo iedzīvotājus un viesus

Britu prinča un Meganas Mārklas kāzu ceremonija saviļņo vietējos un viesus 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Karalisko kāzu ceremonija no sirds saviļņoja gan skatītājus pie televizoru ekrāniem, gan arī Londodas iedzīvotājus un viesus. Daudzi vietas pie Vindzoras pils ieņēma jau vakar. Lielbritānijas iedzīvotājiem tā ir svētku diena.

Jau no paša rīta un Vindzoru devās milzīgi cilvēku pūļi, zinot, ka lielā apmeklējuma dēļ būs grūti atrast labākās vietas. Visur tika dalīti īpaši karalisko kāzu karodziņi, par godu kāzām izdekorētas ielas un veikalu skatlogi, visur daudz policistu, apsardzes darbinieku. Paši lielākie karaliskās ģimenes fani jau vairākas dienas nakšņoja teltīs, sargājot labākās vietas, taču lielākā daļa ieradās agri no rīta.

"Varēja tikt visos laukumos, arī pie pašas pils, cilvēki jau bija sastājušies rindās, ieņēmuši labākās vietas, bet burtiski 20 minūšu laikā visa situācija mainījās, jo tika aiztaisītas ielas, aiztaisīti laukumi. Un, ja tu biji ticis pie pašas pils, tad ārā tikt vairs nebija iespējams," stāsta Londonas latviete Signe Linde. 

Tie, kuri vēlējās nokļūt tuvāk pilij, tika rūpīgi pārbaudīti, tika pat likts iziet caur metāla detektoru. Lielākā daļa ielu bija slēgtas.

Pūļi ir tiešām milzīgi, tiek lēsts, ka ir vairāk kā 150 000 cilvēku, tādēļ ik pa brīdim rodas pamatīgi cilvēku sastrēgumi, taču visi ir priecīgi, laiks ir labs, un var arī drusciņ pagaidīt.

Karalisko kāzu svinētāji ir sabraukuši no visas pasaules, daudzi īpaši saposušies.

"Vēlu viņiem laimīgu laulības dzīvi, lai viņiem svētība. Prinču māte ir cietusi ļoti daudz, mums viņš ļoti patīk. Apsveicam, Megan un Harij!" stāsta Mērija un Nikija, kuras dzīvo Nigērijā.

"Esmu bijis iemīlējies princī Harijā visu savu dzīvi, un esmu ieradies šeit, lai pateiktu - princi Harij, ja tu tagad skaties, tad tas nekas, mēs varam visu atrisināt, tev nav obligāti jāprecas!" aicina Erins, kurš dzīvo ASV, Kalifornijā. 

"Esmu kopā ar šito [vīrieti], viņš cenšas tikt pie Harija, esmu tikai viņa atbalstītāja. Ir taču jāatbalsta draugs!  Man patīk Harijs, un Megana ir fantastiska!" saka Erina draudzene Aleksa. 

Arī citi apmeklētāji ir visai līksmi.

"Esmu princis Harijs!" apgalvo mazais Džošua. 

"Mēs esam no Jaunzēlandes, ir fantastiski būt šeit, mēs patiesībā apciemojam ģimeni, esam šeit tikai trīs dienas. Šis ir ļoti īpašs, vēsturisks moments," piebilst viņa mamma Sāra.

Arī vietējie ir sajūsmā. "Vindzora ir ļoti pārpildīta visu nedēļu, daudz tūristu brauc uz šejieni, visas dekorācijas, tas viss izskatās vienreizēji. Nekad neesmu redzējis šeit tik daudz cilvēku, dzīvoju šeit jau septiņus gadus," saka kāds iedzīvotājs.

"Mums bija vienreizēja mājas ballīte, nāca un piedalījās visi, kuri gribēja. Un visa pilsēta atbalsta kāzas, tas ir fantastiski! Ļoti laba atmosfēra," piebalso cita Vindzoras iedzīvotāja. 

Jāstrādā ir gan tirgotājiem, gan policistiem un apsardzes darbiniekiem, taču arī viņiem darba laikā atļauts priecāties.

"Es patiešām izbaudu šo dienu, mēs visi šodien strādājam ļoti labprāt, mums tikai jāpārliecinās, ka visi ir drošībā un labi pavada laiku. Nu, jānodrošina zināms drošības līmenis," saka Rīss, apsardzes firmas darbinieks no Pīterboro. 

"Šodien ir jauki un arī ļoti daudz cilvēku! Mums tā ļoti patīk. Mums tāpat vienmēr ir daudz tūristu, bet šodien ir krietni vairāk," saka Tonija, veikala "Next" ofisa menedžere.

Karaliskās kāzas tiek svinētas visā Lielbritānijā, ne tikai Vindzorā, daudzviet pulcējoties pie lielajiem ekrāniem. Par godu karaliskajām kāzām krodziņiem ir atļauts strādāt nevis kā parasti līdz 11 vakarā, bet līdz vieniem rītā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti