Sadaļas Sadaļas

Dienas notikumu apskats

Ārstu kongresā diskutē, vai lētākas zāles izrakstot, ārsts nepārkāpj Hipokrata zvērestu

Dienas notikumu apskats

Nākamgad sāks slimotāju šķirošanu apdrošinātajos un neapdrošinātajos

Britu premjerministre uzrunā Florencē sola garantēt ES pilsoņu tiesības

Britu premjerministre uzrunā Florencē sola garantēt ES pilsoņu tiesības

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien, 22.septembrī, Itālijas ziemeļu daļas pilsētā Florencē uzstājās ar uzrunu par Apvienotās Karalistes turpmāko nākotni un kādu viņa redz iespējamo izstāšanās modeli no Eiropas Savienības (ES). Viņas uzrunas dēļ ceturtais “Brexit” sarunu raunds tika atlikts.  

Britu premjerministre Terēza Meja uzrunu sāka to, ka viņa ņēmusi vērā gan Apvienotās Karalistes, gan Eiropas Savienības pozīcijas, uzsverot, ka pats svarīgais ir panākt vienošanos, jo izstājoties no bloka, Londona tik un tā paliek Eiropā. Savukārt, ja tas neizdotos, tad tas būtu milzīgs trieciens abām pusēm.

„Nevar būt ne mazāko šaubu, ka mūsu kopējie pūliņi izrādītos efektīvi šajās sarunās, lai panāktu vienošanos. Tā būtu kļūda, kas paliktu vēsturē, kā arī pamatīgi iedragātu kontinentu kopumā,” pauda Meja.

Britu premjerministre paziņoja, ka Lielbritānijas budžeta saistības pret ES tiks pildītas arī turpmāk, kamēr tā neizstāsies. Arī pilsoņu tiesības tikšot garantētas gan “Brexit” sarunu laikā, gan pārejas periodā, kas varētu būt divi gadi pēc izstāšanās.

Līdzīgi Meija aicināja arī saglabāt sadarbību drošības jomās. Bet, runājot par tiesu sistēmu un vienoto tirgu, viņa aicināja rast abpusēji izdevīgu vienošanos. Jo pašreizējie divi tirdzniecības sadarbības veidi – brīvās tirdzniecības, kā arī asociācijas līgums - Londonu neapmierina.

Meja paziņoja, ka pēc izstāšanās vēlas 2 gadu pārejas periodu, kura laikā Lielbritānija saglabā piekļuvi vienotajam tirgum, un solīja turpināt sadarbību drošības jomā.

Runājot par tiesu sistēmu, jāatrod veids, kādā Eiropas Savienības tiesa un Lielbritānijas tiesu sistēma varētu mijiedarboties, lai nodrošinātu visu pilsoņu tiesības.

Florencē pulcējušies arī daudzi protestētāji, kuri nevēlas, lai Lielbritānija pamestu Eiropas Savienību.

Saukļi uz viņu plakātiem ir visdažādākie „Noliegts balsojums, noliegta iespēja izteikties”, divējādi tulkojams „Lai farss ir ar tevi” vai „Meja: farss ir ar tevi”, „Eiropa ir mana valsts, padari to par savu” un daudzi citi.

Tikmēr Eiropas Komisijas (EK) "Brexit" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē ceturtdien Romā paziņoja, ka vienošanos par Lielbritānijas izstāšanās nosacījumiem var izdoties panākt arī ātri, ja vien Londona nākamnedēļ nāk klajā ar jauniem priekšlikumiem. Eiropas Savienības (ES) prioritātes ir vienošanās par tā saukto Lielbritānijas izstāšanās rēķinu, Apvienotajā Karalistē dzīvojošo bloka pilsoņu tiesībām, kā arī Īrijas un Ziemeļīrijas robežas turpmāku funkcionēšanu, atkārtoti uzsvēra Barnjē. Viņš nenoliedz, ka progress līdzšinējās sarunās ir panākts, bet, neraugoties uz to, joprojām ir liela neskaidrība par katru no šiem pirmās fāzes svarīgākajiem jautājumiem.

“Brexit” ceturtais sarunu raunds tika pārcelts par nedēļu, no 18. septembra uz 25.septembri.  Tā informēja Eiropas Parlamenta atbildīgais sarunu vedējs “Brexit” jautājumos Gijs Verhofštads. Viņš pauda viedokli, ka pēc Mejas uzrunas Florencē var būt nepieciešams veikt kādas korekcijas, tādējādi “Brexit” izstāšanās sarunas atliktas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt