Britu policija konfiscē austrumeiropiešu veikalos nelikumīgi tirgotus medikamentus

Lielbritānijas policija pagājušajā nedēļā veikusi plašus reidus Bostonas austrumeiropiešu veikalos, konfiscējot tūkstošiem nelikumīgi tirgotu medikamentu iepakojumu.

Likumsargu uzmanība austrumeiropiešu preču veikaliem pievērsta pēc 41 gadu veca Latvijas pilsoņa Rinalda Fišera nāves, kurš mēģināja ārstēt kuņģa čūlu ar nelicenzētiem medikamentiem, kurus viņš iegādājās šādā veikalā.

Policijas un zāļu tirgus regulatora aģentu veiktajā reidā Bostonas austrumeiropiešu veikalos konfiscēti medikamenti tūkstošiem sterliņu mārciņu vērtībā.

Kaut arī daļa konfiscēto medikamentu ir brīvi pieejami daudzviet Eiropā, Lielbritānijā bez receptes tos ir aizliegts tirgot.

Lielbritānijas Zāļu un veselības aprūpes produktu regulatora pārstāvis Denijs Lī-Frosts raidkorporācijai BBC pavēstīja, ka pēc Fišera nāves veiktajā tiesu medicīnas ekspertīzē paustas bažas par viesstrādnieku kopienā iegūtajiem nelicenzētajiem medikamentiem.

Fišera nāve bija jau otrais šāds gadījums pēdējā gada laikā, sacīja Lī-Frosts.

"Ja šīs zāles nav licenzētas Lielbritānijā, mēs nevaram garantēt to drošību un kvalitāti. Mēs arī neko nezinām par šiem produktiem - no kurienes tie nākuši, kas tos uzrauga, kādos apstākļos tie pārvadāti. Tie ir pilnīgi neuzraudzīti," norādīja Lī-Frosts.

Šī situācija apliecina, ka daudziem viesstrādniekiem Lielbritānijā nav pieejas veselības aprūpes pakalpojumiem un tā vietā viņi paļaujas uz veikaliem, kas pārdod medikamentus, atzina Zāļu un veselības aprūpes produktu regulatora pārstāvis.

Lī-Frosts piebilda, ka likumsargu veiktā reida mērķis ir veicināt izpratni austrumeiropiešu kopienā un izglītot viņus par to, ka ir bīstami patvaļīgi lietot recepšu medikamentus, nemeklējot ārsta palīdzību.

Likumsargi pastiprināti pievērsīs uzmanību austrumeiropiešu preču veikaliem, lai nepieļautu nelicenzētu medikamentu tirdzniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti