Britu parlaments pieņem «Brexit» līgumu pārkāpjošo likumu

Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta galīgajā lasījumā apstiprinājusi likumu, kas ir pretrunā ar izstāšanās līgumu no Eiropas Savienības (ES). Tas ļauj premjerministram Borisam Džonsonam daļēji atteikties no "Brexit" vienošanās, lai novērstu tirdzniecības barjeras starp Ziemeļīriju un pārējo Apvienotās Karalistes teritoriju.

Neraugoties uz plašajām diskusijām un atsevišķu valdošās Konservatīvās partijas politiķu iebildēm, likums tika apstiprināts ar pārliecinošu balsu vairākumu.

Valdības pārstāvji vēl pirms balsojuma noraidīja iespēju, ka likumprojekts varētu apdraudēt mieru Ziemeļīrijā, un šī nostāja guva deputātu atbalstu.

Tomēr dokuments vēl jāapstiprina Lordu palātā, kur attieksme pret šo iniciatīvu nav viennozīmīga.

Tikmēr ES amatpersonas turpina aktīvi kritizēt likumu un pieļauj iespēju vērsties tiesā pret oficiālo Londonu. Tas esot starptautisko tiesību pārkāpums un mazina savstarpējo uzticēšanos.

KONTEKSTS:

Lielbritānija 31. janvārī formāli atstāja ES, taču līdz gada beigām spēkā ir pārejas periods, kura laikā uz britiem joprojām attieksies visi ES noteikumi.

ES un Lielbritānijas tirdzniecības vienošanās būtu jānoslēdz līdz 2020. gada beigām. Ja tas neizdosies, tad abas puses sāks tirgoties uz Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumiem, kas paredz vērā ņemamas muitas nodevas daudzām precēm un citus tirdzniecības šķēršļus.

2020. gada pavasarī jaunus sarežģījumus sarunās ienesa Covid-19 krīze, kas skar visu Eiropu. Savukārt dažus mēnešus vēlāk Lielbritānijas parlaments atbalstījis likumu, kas pārkāpj izstāšanās līgumu no ES.  ES septembra vidū pieprasīja Lielbritānijas valdībai līdz mēneša beigām svītrot no iekšējā tirgus likumprojekta vairākas normas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti