Dienas notikumu apskats

Cer izvairīties no Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pārcelšanas

Dienas notikumu apskats

Venecuēlai draud jaunas sankcijas pēc Manduro uzvaras prezidenta vēlēšanās

Lielbritānija „piever acis uz netīru naudu no Krievijas”, kas apdraud nacionālo drošību

Britu parlaments: Krievu bagātnieku nauda Londonā apdraud nacionālo drošību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lielbritānija „piever acis uz netīru naudu no Krievijas”, kas apdraud nacionālo drošību – pie šāda secinājuma nonākusi britu parlamenta komiteja. Tās publicētajā ziņojumā Krievijas prezidents Vladimirs Putins un viņa sabiedrotie apsūdzēti par „savu korumpēto aktīvu slēpšanu un atmazgāšanu Londonā”, bet Lielbritānijas valdība aicināta pret to vērsties stingrāk. Kremlis savukārt Londonu apsūdzēja par nepieredzētu „pretkrievisku māniju” un brīdināja, ka šāda attieksme var atbaidīt ārvalstu investorus. Vienlaikus tiek ziņots, ka krievu oligarham Romānam Abramovičam esot problēmas ar Lielbritānijas vīzas pagarināšanu.

Lielbritānijas Pārstāvju palātas ārlietu komiteja pirmdien, 21. maijā, publicēja ziņojumu ar nosaukumu „Maskavas zelts: Krievijas korupcija Apvienotajā Karalistē”. Tajā teikts, ka Londona, kas pazīstama kā globāls finanšu centrs, tiek izmantota, lai atmazgātu un slēptu netīru naudu no Krievijas, tostarp tādus aktīvus, kas saistīti ar prezidentu Putinu un viņam tuvu stāvošajiem. Britu deputāti valdībai pārmet, ka tā „piever acis” un ierastā lietu kārtība turpinās par spīti incidentam ar bijušā krievu dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu. Londona un rietumvalstis par to apsūdz Kremli, Maskava apsūdzības kategoriski noraida.

Ārlietu komiteja Lielbritānijas reakciju sauc par „letarģisku” jeb miegainu un ka Maskava to uztver kā norādi uz to, ka Londona „neuzdrošinās” pret to vērsties.

Turklāt krievu naudas atmazgāšana Londonā ir arī „drauds nacionālajai drošībai”, bet nepietiekami stingra attieksme grauj Lielbritānijas centienus ar pilnu stingrību vērsties pret Putina režīmu.

Ziņojumā kā viens no piemēriem norādīts, ka Krievijas enerģētikas gigants "Gazprom" Londonā varēja tirgoties ar akcijām tikai dažas dienas pēc Skripaļu indēšanas mēģinājuma.

Britu deputāti valdību aicina izrādīt „stingrāku politisko līderību” un spert vairākus soļus. Starp tiem – ieviest papildu sankcijas pret personām, kas saistītas ar Kremli, un aizlāpīt caurumus esošajā sankciju režīmā.

Lielbritānijas valsts drošības un ekonomisko noziegumu apkarošanas ministrs Bens Voless savukārt norādīja, ka parlamenta komiteja nav aicinājusi viņu sniegt liecības par šo jautājumu. Viņš teica, ka Lielbritānija ir „apņēmības pilna izskaust visu netīro naudu un naudas atmazgātājus” un izmantos visus tās rīcībā esošos līdzekļus un instrumentus.

Krievija britu parlamenta komitejas ziņojumu asi noraidījusi kā vēl vienu pret Krieviju vērstas „mānijas” izpausmi Lielbritānijā.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs brīdināja, ka šāda attieksme var atspēlēties un aizbaidīt ārvalstu investorus. Viņš deva mājienu, sakot, ka „daudz valstu strādā, lai uzlabotu savu pievilcību investīcijām”, bet britu rīcība ir „solis nepareizajā virzienā.”

Runājot par Krievijas prezidentam pietuvinātām personām, krievu oligarham Romānam Abramovičam esot radušās problēmas ar Lielbritānijas vīzas pagarināšanu, vēsta britu mediji. Saskaņā ar ziņoto, viņa vīzas derīguma termiņš beidzies pirms trim nedēļām, bet jaunas izsniegšana aizkavējusies. Nav skaidrs, vai tas saistīts ar pēdējā laika attiecību pasliktināšanos starp abām valstīm. Ne britu valdība, ne Abramoviča pārstāvji situāciju nekomentē. Abramovičam pieder britu futbola klubs “Chelsea”. Viņš neapmeklēja svētdien notikušo Anglijas kausa finālu, kurā viņam piederošais klubs “Chelsea” uzvarēja “Manchester United”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti