Britu parlaments izsludina ārkārtas stāvokli klimata jomā

Lielbritānijas parlaments izsludinājis simbolisku ārkārtas stāvokli vides un klimata jomā. To protestos vairākkārt pieprasījuši Lielbritānijas un arī citu Eiropas valstu iedzīvotāji.

Šādu ierosinājumu bija izteicis leiboristu līderis Džeremijs Korbins. Politiķis norāda, ka klimata jautājums ir nozīmīgākā mūsdienu problēma un šajā jautājumā jāuzklausa jaunieši, kuriem ar to nākotnē būs jāsadzīvo. Opozīcijas līderis vēlas tādu britu valdības rīcību, kas ierobežos globālo sasilšanu līdz 1,5 grādiem.

Parlamenta atbalstītais priekšlikums, lai arī nav tiesiski saistošs, pieprasa valdībai pusgada laikā iesniegt parlamentam ierosinājumus par to, kā to sasniegt.

Korbins arī cer, ka Lielbritānija kā pirmā valsts, kas izsludinājusi šādu ārkārtas stāvokli, mudinās arī citas valstis sekot tās pēdās.

KONTEKSTS:

Lielbritānijā izvērsušies protesti, kurus organizē kustība "Extinction Rebellion", kuru pērn Lielbritānijā nodibināja augstskolu mācībspēki un kas ir kļuvusi par vienu no visstraujāk augošajām vides kustībām pasaulē.

Protestētāji pieprasa, lai pasaules valstu valdības pasludinātu ārkārtas stāvokli ekonomikas un vides jomās, līdz 2025. gadam ogļskābās gāzes izmešus samazinātu līdz nullei un apturētu bioloģiskās daudzveidības samazināšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti