Britu parlaments atkārtoti noraida Mejas panākto «Brexit» vienošanos

Lielbritānijas parlamenta deputāti otrdien, 12. martā, nobalsoja pret premjerministres Terēzes Mejas panākto "Brexit" papildu vienošanos. Tagad britu parlamentāriešiem būs jābalso par to, vai pamest Eiropas Savienību bez vienošanās 29.martā, vai arī izstāšanos atlikt.

Pret vienošanos balsoja 391 deputāts, bet par - 242. Tādējādi Mejas iniciatīva tika noraidīta ar 149 balsu pārsvaru.

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības paredzēta 29. martā. Galvenās domstarpības starp Londonu un Briseli ir bijušas saistītā ar robežkontroles atjaunošanu uz Ziemeļīrijas un Īrijas robežas pēc "Brexit".

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pirmdienas vakarā devās uz Strasbūru, lai tiktos ar Eiropas Komisijas (EK) prezidentu Žanu Klodu Junkeru. Panāktajā papildu "Brexit" piedāvājumā tika paredzēts, ka Lielbritānija paliek muitas savienībā ar ES līdz tiks atrasts cits veids, kā novērst robežkontroles atjaunošanu uz robežas ar Īriju, piemēram, jauna tirdzniecības vienošanās. Šajā dokumentā arī uzsvērts, ka gan Lielbritānija, gan ES grib atrast pagaidu risinājuma alternatīvu līdz 2020.gada decembrim.

Tāpat dokumentā tika sniegtas garantijas tam, ka Eiropas Savienība nevar mēģināt "iesprostot Lielbritāniju uz nenoteiktu laiku".

Ja britu parlamentārieši trešdien noraidīs arī izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās, tad ceturtdien notiks balsojums par sarunu termiņa pagarināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti