Britu parlamenta spīkera amatā lielākās izredzes Lindsijam Hoilam

Lielbritānijas parlamenta pārstāvju palāta pirmdien ievēlēs jauno parlamenta spīkeru, kurš šajā postenī nomainīs Džonu Berkovu. Uz šo ietekmīgo amatu pretendē deviņi kandidāti, no kuriem lielākās izredzes uzvarēt ir līdzšinējam spīkera vietniekam Lindsijam Hoilam.

Britu parlamenta spīkera amatā lielākās izredzes Lindsijam HoilamUģis Lībietis

  Nepieciešamība ievēlēt jaunu Pārstāvju palātas spīkeru radās pēc tam, kad par savu atkāpšanos no amata paziņoja līdzšinējais spīkers Džons Berkovs. Viņš šo posteni bija ieņēmis 10 gadus. Par reālākajiem pretendentiem uz spīkera amatu tiek minēti trīs Berkova līdzšinējie vietnieki –Lindijs Hoils, Rozija Vintertone un Eleonora Lainga. Un bukmeikeri vislielākās iespējas uzvarēt prognozē tieši opozīcijā esošās Leiboristu partijas pārstāvim Lindsijam Hoilam.

  Džons Berkovs iepriekš ne reizi vien ir ticis apsūdzēts par savām simpātijām pret Eiropas Savienību, bet Lindsijs Hoils nekad skaidri savu viedokli "Brexit" jautājumā nav paudis.

  Labas izredzes uzvarēt ir arī Harietai Harmanai, kura aktīvi atbalstījusi Berkova aizsāktās Pārstāvju palātas reformas, cenšoties padarīt parlamentu pieejamāku un patīkamāku vietu strādāšanai. Netrūkst arī kandidātu, kuri ir apņēmušies ievēlēšanas gadījumā atgriezties pie spīkeram savulaik tradicionālā tērpa un parūkas valkāšanas, kas nav lietoti kopš pagājušā gadsimta 90. gadu sākuma.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti