Britu opozīcija vēlas atkārtotu referendumu par «Brexit»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lielbritānijas leiboristu partija atbalsta atkārtota referenduma rīkošanu par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Tā pēc trešdienas balsojuma Lielbritānijas parlamentā paziņoja šīs lielākās opozīcijas partijas vadība. Līdz šim tā mēģināja panākt, ka izstāšanās no ES bez vienošanās tiek pilnībā izslēgta. Tomēr, tā kā tas nav izdevies, tagad leiboristi vēlas otru referendumu.

ĪSUMĀ:

  • Leiboristi mēģināja izvairīties no “Brexit” bez vienošanās.
  • Trešdien parlaments leiboristu priekšlikumus noraidīja.
  • Tagad leiboristi atbalsta atkārtotu referendumu par “Brexit”.
  • Premjere Meja līdz šim ir atteikusies apsvērt atkārtota referenduma iespēju.
  • Meja neizslēdz iespēju, ka Lielbritānija izstāsies no ES bez vienošanās.

Leiboristi - lielākā Lielbritānijas opozīcijas partija - tagad vēlas panākt atkārtotu referendumu par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības.

Šīs partijas deputāte Alisona Makgoverna intervijā Lielbritānijas 4. televīzijas kanālam norādīja, ka ir nepieciešams atrast izeju no pašreizējā strupceļa.

Britu opozīcija vēlas atkārtotu referendumu par «Brexit»
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

“Ja mēs varētu iekļaut leiboristu partijas principus izstāšanās procesā, tad es varētu atbalstīt šo vienošanos. Bet neizskatās, ka mums tas varētu izdoties. Tādēļ mums ir nepieciešams risinājums, ja parlaments nespēs ne par ko vienoties.

Un cilvēkiem ir tiesības paust savu viedokli par šo jautājumu,” sacīja Makgoverna.

Līdz šim leiboristi mēģināja atrast citus risinājumus, kā izvairīties no Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības bez vienošanās. Tomēr, tā kā citi viņu priekšlikumi trešdienas vakarā tika noraidīti, tagad opozīcija oficiāli atbalsta vēl vienu balsojumu.

Aicinājums sarīkot atkārtotu referendumu iepriekš ir izteikuši daudzi politiķi, tostarp bijušais premjers Tonijs Blērs. Galvenais arguments par labu šādam risinājumam ir, ka realitātē izstāšanās nosacījumi būtiski atšķiras no tā, ko pirms referenduma ir solījuši “Brexit” aizstāvji. Tādēļ cilvēkiem būtu vēlreiz jāpaprasa, ko viņi par to domā.

Lielbritānijas premjere Terēza Meja līdz šim ir atteikusies apsvērt atkārtota referenduma iespēju, sakot, ka tas varētu sašķelt valsti.

Premjere arī nevēlās izslēgt iespēju, ka Apvienotā Karaliste varētu pamest Eiropas Savienību bez vienošanās. Par to viņu parlamentā asi kritizēja nesen Konservatīvo partiju pametusī deputāte Anna Subrija.

“Tas ir nožēlojams brīdis. Nekas nav mainījies, izņemot to, ka daži no mums, kas iepriekš ir sēdējuši tur, tagad sēž šeit. Un viens no iemesliem tam ir, ka premjerministre jau atkal nodarbojas ar jautājuma vilcināšanu.

Viņa atsakās nostādīt nācijas intereses pirmajā vietā. Tā vietā vissvarīgākās viņai ir Konservatīvās partijas intereses,” sacīja Anna Subrija.

Tagad ir zināms, ka 12., 13. un 14. martā Lielbritānijas parlamentā varētu notikt trīs balsojumi. Pirmais būtu par esošo vienošanos ar Eiropas Savienību. Tai klāt nāktu pavadošie dokumenti ar dažādām izmaiņām, ko šobrīd mēģina panākt Meja.

Ja tas viss tiks noraidīts, nākamajā dienā parlaments balsos par izstāšanos no bloka bez vienošanās. Un, ja arī tas tiks noraidīts, tad notiks balsojums par sarunu pagarināšanu.

Eiropas Savienības amatpersonas jau ir norādījušas, ka viņi, visticamāk, piekristu pagarināt sarunu periodu. Tomēr nav skaidrs, uz cik ilgu laiku. Ja sarunas notiks ilgāk par maija beigām, tad arī Lielbritānijā būs jārīko Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Un ievēlētie deputāti varēs palikt uz visu piecu gadu termiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti