Panorāma

Baltkrievijā turpinās protesti pret valdību

Panorāma

Pirmizrāde Dailes teātrī - «Elpa»

Aizvien lielāks spiediens atteikties no «Huawei»

Britu lēmums atteikties no «Huawei» tehnoloģijām saceļ vētru Ķīnas medijos

Lielbritānijas lēmums pilnībā atteikties no Ķīnas kompānijas “Huawei” tehnoloģijām 5G tīkla ieviešanā sacēlis vētru Ķīnas valsts medijos. Šādu soli Lielbritānija spēra pēc pamatīga ASV spiediena.

ASV prezidents Donalds Tramps jau ilgstoši iestājas pret  Ķīnas telekomunikāciju ražotāja “Huawei” ienākšanu Rietumu tirgū. Īpaši aktuāli tas ir tagad, kad valstis veido 5G mobilo sakaru tīklus. Baltā nama saimnieks atkārtoti paudis, ka šādi Ķīna ar savām tehnoloģijām viegli piekļūst stratēģiskiem objektiem un informācijai, kas apdraud Rietumu drošību.

“Mēs esam saskārušies ar neuzticamiem Ķīnas telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem. Un mēs esam pārliecinājuši daudzas valstis, lielākoties es to izdarīju pats, neizmantot “Huawei”, jo mēs domājam, ka tas ir liels drošības risks. Ja valstis vēlas ar mums sadarboties, tās šīs tehnoloģijas nedrīkst izmantot,” paziņoja Tramps.

ASV spiedienam un draudiem nedalīties ar slepenu informāciju ir padevusies Apvienotā Karaliste, kuras valdība lēmusi pilnībā izslēgt  "Huawei" tehnoloģijas no 5G mobilo sakaru tīkla, vienlaikus atzīstot, ka šis lēmums nav viegls. Lielbritānijai - īpaši kopš aiziešanas no Eiropas Savienības - ir svarīgi saglabāt ciešas saiknes ar Vašingtonu.

"Valdība piekrīt Nacionālā kiberdrošības centra ieteikumiem. Labākais veids, kā nodrošināt mūsu tīklus, ir operatoriem pārtraukt izmantot jauno “Huawei” aprīkojumu. Tātad telekomunikāciju operatori, sākot no šī gada beigām, nedrīkst no “Huawei” pirkt nekādu 5G aprīkojumu. Un, tiklīdz telekomunikāciju drošības likums tiks pieņemts,  tas būs nelegāli,” sacīja Lielbritānijas digitālo jautājumu ministrs Olivers Daudens.

Kompānija "Huawei" paudusi dziļu nožēlu par notikušo. Tikmēr Ķīnas valsts medijos ir izskanējuši aicinājumi atriebties Lielbritānijai, lai Ķīna neizskatītos kā valsts, kuru ir viegli ietekmēt.

“Ķīna pilnībā un nopietni novērtēs šo incidentu un veiks visus nepieciešamos pasākumus, lai aizsargātu Ķīnas uzņēmumu un kompāniju likumīgās tiesības un intereses,” paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāve Hua Čanjina.

Taču eksperti lēš, ka Ķīna, visticamāk, rīkosies apdomīgi, paturot prātā, ka Rietumu tirgus tai arvien ir svarīgs. "Huawei" ir arī paziņojusi, ka britu lēmums kompānijas attīstību neapturēs.

Arī Eiropas Savienība ir aicinājusi dalībvalstis apdomāt “Huawei” tehnoloģiju izmantošanu 5G sistēmā, taču pilnīgu liegumu, kā to prasa ASV, nav noteikusi. Un valstu viedokļi par iespējamo  apdraudējumu dalās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti