Britu Konservatīvās partijas konferencē uzstāsies Mejas kritiķis eksministrs Džonsons

Lielbritānijā turpinoties valdošās Konservatīvo partijas konferencei, otrdien, 2.oktobrī, gaidāma bijušā ārlietu ministra Borisa Džonsona uzruna.

Viņš ir viens no redzamākajiem premjeres Terēzas Mejas izstrādātā “Brexit” plāna kritiķiem, un Džonsona teiktajam būs pievēsta īpaša uzmanība.

Birmingemā notiekošajā Konservatīvo partijas konferencē spraigas debates ir īpaši par izstāšanās plānu no Eiropas Savienības (ES).  

Lielbritānijai no Eiropas Savienības jāizstājas jau pavasarī, taču pret Mejas “Brexit” plānu iebildumi ir gan pašas vadīto toriju eiroskeptiskajiem, gan proeiropeiskajiem politiķiem. Turklāt Mejas piedāvāto vienošanos kritizējusi arī Brisele.

Boriss Džonsons, kas pieder pie eiroskeptiķu spārna, Mejas “Brexit” plānu pirms pāris dienām nodēvēja par juceklīgu un nejēdzīgu. Tiek uzskatīts, ka Džonsons varētu vēlēties gāzt Meju un pretendēt uz premjera krēslu.

Taču vienlaikus tiek sagaidīts, ka pirms jebkādu konkrētu soļu speršanas Mejas sāncenši vispirms nogaidīs, lai redzētu, kā attīstīties sarunas ar Eiropas Savienību.

KONTEKSTS:

2016.gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza 2017.gada martā, bet Lielbritānijas izstāšanās sarunas no ES sākās 2017.gada jūnijā. Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019.gada 29.martā. Pēc tam ir paredzēts gandrīz divus gadus garš pārejas posms.

Eiropas Komisija (EK) jūlija otrajā pusē aicināja dalībvalstis un uzņēmējus gatavoties gadījumam, ja Lielbritānijas izstāšanās no ES jeb "Brexit" notiks bez vienošanās starp Londonu un Briseli. Joprojām nav pārliecības, ka līdz "Brexit" datumam stāsies spēkā ratificētā vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti