Rīta Panorāma

Rīta panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Juri Pūci par pagaidu budžetu

Roboti cīņā pret kaitēkļiem un nezālēm

Britu jaunuzņēmums izveidojis lauksaimniecības robotu

Britu jaunuzņēmums izmēģina lauksaimniecības robotu, kas izmanto mākslīgo intelektu, GPS sistēmu un viedtālruņa tehnoloģiju, lai ražā atklātu kaitēkļus un nezāles.

Saskāries ar lauksaimniecības iekārtu cenām un spiedienu attiecībā uz efektivitāti un vides aizsardzību, fermeris Džeimijs Batlers savā plašajā lauksaimniecībā Hempšīrā, Anglijā, ar lielām cerībām testē jauno "strādnieku". Cītīgi pētot Batlera iesētos kviešus, tas ne svīst, ne arī pieprasa pusdienu pārtraukumu. Arī savu mērķi – kaitēkļus un nezāles – viņš redz pavisam citādi nekā cilvēks. Par Tomu nosauktais robots var radīt milzu progresu lauksaimniecības sfērā.

"Mēs darām to, kas cilvēkam šobrīd nav pa spēkam. Fermeris nevar staigāt un individuāli pārbaudīt un aprūpēt katru augu. Tas kļūst iespējams tikai tad, kad jums ir robots, – nenogurdināms, fokusēts un precīzs," teicis Batlers.

Nākamgad Tomam uz lauka pievienosies arī Diks un Harijs. Dika mērķis būt nogādāt mēslojumu tieši zemē ap augu saknēm, lai izvairītos no neefektīvas un videi nedraudzīgas lauku apsmidzināšanas prakses. Tas arī izmantos lāzeru vai mikrosmidzinātāju, lai iznīcinātu nezāles. Harijs savukārt zemē ievietos sēklas, kas turpmāk ļautu neizmantot traktorus, lai uzartu vagas.

Lai nenobiedētu lauksaimniekus ar lielajām izmaksām, jaunuzņēmums plāno piešķirt savus robotus ar ikmēneša abonementu, gadā iekasējot nepilnus 700 eiro par hektāru. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti