Britu eiroparlamentārieši pēc «Brexit» saņems dāsnas kompensācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Neatkarīgi no tā, kad notiks Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit", Eiropas Parlaments (EP) jau gatavojas atvadīties no britu eiroparlamentāriešiem un sola viņiem dāsnas kompensācijas.

Naidžels Farāžs ir redzamākais no 73 britu eiroparlamentāriešiem un hronisks ES pretinieks. Viņš gadiem ir centies panākt Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Tāpat kā citi britu eirodeputāti, arī viņš tagad zaudēs savu amatu līdz ar "Brexit", bet varēs pretendēt uz dāsnām kompensācijām no ES parlamenta.

"Viss, ko varu teikt – paldies Dievam, mēs aizejam! Jūs uzvedaties kā mafija! Jūs domājat, ka mēs esam ķīlnieki! Mēs neesam! Mēs esam brīvi aiziet," paziņoja Farāžs.

Farāžs varētu saņemt apmēram 170 000 eiro.

Šis pārejas pabalsts it tikpat liels, cik deputāta alga EP. Pirms nodokļiem tas pērn jūlijā bija 8 757,70  eiro, pēc nodokļiem – 6 824,85 eiro mēnesī. Šo pabalstu aizejošie deputāti varēs saņemt, sākot no sešiem mēnešiem līdz pat diviem gadiem – tas atkarīgs no EP nostrādātā laika.

Šāds pārejas pabalsts ir pieejams visiem eirodeputātiem, kuri netiek pārvēlēti. Par katru gadu, kas ir pavadīts deputāta krēslā, var saņemt viena mēneša  pabalstu.

Farāžs ir bijis eiroparlamentārietis 20 gadus – tātad viņam ir tiesības saņemt pabalstu 20 mēnešus – ja vien viņš šajā laikā nesāk strādāt kādā citā ar valsti vai parlamentu saistītā amatā. 

Jau tagad Farāžs ir viens no 10 vairāk pelnošajiem EP deputātiem, jo saņem arī lielus honorārus no raidorganizācijām.

Britu Eiroparlamenta deputāti saņems arī savas EP pensijas – saskaņā ar veiktajām iemaksām. Un viņiem tiks apmaksāta arī biļete atpakaļ uz Apvienoto Karalisti un tā dēvētie biroja izdevumi – 6600 eiro. Tā ir summa, par ko netiek prasīti pat čeki.

Par šo izdevumu necaurspīdīgumu parlamentam ne vienreiz vien žurnālisti ir pārmetuši, bet bez redzamām izmaiņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti