Dienas notikumu apskats

Aizritējuši 10 gadi kopš Eiropas finanšu krīzes

Dienas notikumu apskats

ASV militārie risinājumi ir gatavi, Tramps aicina Ziemļkoreju rīkoties apdomīgi

Pētījums atklāj, ka cilvēku verdzība Lielbritānijā ir izplatītāka, nekā pieņemts līdz šim

Britu drošībnieki: Verdzības un cilvēktirdzniecības upuri varētu būt katrā valsts pilsētā

Mūsdienu verdzība un cilvēku tirdzniecība Lielbritānijā ir daudz izplatītāka, nekā līdz šim domāts. Kā paziņojuši britu Nacionālās noziedzības apkarošanas aģentūras pārstāvji, potenciāli valstī var būt vairāki desmiti tūkstošu šādu noziegumu upuru, turklāt tādi novērojami gandrīz katrā pilsētā. Vislielākajam riskam ir pakļauti cilvēki no Austrumeiropas, kā arī no Āzijas un Āfrikas valstīm.

Gada sākumā Lielbritānijā publiskotie dati par 2016.gadu atklāja visai satraucošu tendenci: pēdējo triju gadu laikā ir gandrīz dubultojies cilvēku tirdzniecībai vai mūsdienu verdzībai pakļauto personu skaits. 2013.gadā tika saņemta informācija par 1700 gadījumiem, bet pērn to skaits jau pārsniedzis 3800.

Visstraujāk ir pieaudzis pieaugušo seksuālas paverdzināšanas un piespiedu nodarbināšanas gadījumu skaits.

Kopumā konstatēts, ka šādiem noziegumiem tikuši pakļauti vairāk nekā 100 dažādu tautību pārstāvji, no kuriem visievainojamākie izrādījušies Albānijas, Vjetnamas, pašas Lielbritānijas un Nigērijas pilsoņi. Latvija šajā sarakstā ierindojas pirmā trīsdesmitnieka beigās ar 13 piespiedu nodarbināšanas un pieciem seksuālās paverdzināšanas gadījumiem. Salīdzinot ar gadu iepriekš, šis ir pieaugums par vairāk nekā 60%.

Taču, kā tagad paziņojusi Apvienotās Karalistes Nacionālā noziedzības apkarošanas aģentūra, oficiāli apzinātie dati, visticamāk, ir tikai aisberga neliela redzamā daļa un patieso upuru skaits var būt mērāms desmitos tūkstošu. Kā paziņojis aģentūras pārstāvis Vils Kerrs,

pašlaik vienlaicīgi notiek aptuveni 300 dažādas policijas operācijas, kuras aptver faktiski visas valsts lielākās pilsētas.

Pēc Vila Kerra vārdiem, jo vairāk noziegumu tiek atklāts, jo atklātībā nonāk arvien vairāk faktu, kas kalpo par pamatu jaunām izmeklēšanām.

Nacionālā noziedzības apkarošanas aģentūra arī norāda, ka mūsdienu verdzību galvenokārt vada starptautiskas bandas, kuras ir sapratušas, ka naudu iespējams iegūt, ne tikai pārdodot narkotikas, bet arī kontrolējot cilvēkus plašos ekonomikas sektoros. Tieši tāpēc pašlaik verdzība visizplatītākā esot pārtikas apstrādē, zvejniecībā, lauksaimniecībā, būvniecībā, māju apkopšanā, cilvēku aprūpē vai automašīnu mazgāšanā.

Kā norādījis Vils Kerrs, dodoties savās ikdienas gaitās, ir ļoti liela iespējamība sastapties ar šādas iespiedu nodarbināšanas upuriem, tāpēc sabiedrība tiek aicināta par šādiem iespējamiem gadījumiem ziņot. Ir uzsākta arī plaša informatīvā kampaņa, kur gan paši upuri, gan cilvēki no visneaizsargātākajām valstīm dalās savā pieredzē, aicinot šādas kļūdas neatkārtot nākotnē un aicinot sabiedrību atzīt šādas problēmas esamību.

Tiesībsargi arī atzīst, ka nevar izcelt kādu tipisko upuri, jo tie var būt gan visu vecumu vīrieši, gan sievietes, gan bērni, gan minoritātes un sociāli neaizsargātāko grupu pārstāvji. Taču viena tendence, ar kuru cilvēku tirgoņi īpaši uzrunā savus nākamos upurus, gan ir kopīga – tie ir solījumi izrauties no nabadzības, ierobežotām iespējām pašmājās, nestabilas politiskās situācijas vai kara. Patiesībā gan aiz šiem solījumiem ir tikai vēlme nopelnīt. Turklāt, kā atzīst paši tiesībsargi, vēl viena lieta, kas pamatīgi apgrūtina viņu darbu, ir fakts, ka daudzas personas savu upura statusu patiesībā nemaz neapzinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti