Briti varētu veidot savu satelītnavigācijas sistēmu

Lielbritānija varētu veidot savu satelītnavigācijas sistēmu. Šāda iespēja tiek analizēta, jo pēc “Brexit” valsts iedzīvotājiem varētu liegt izmantot visus Eiropas Savienības sistēmas “Galileo” datus.  

Lielbritānijas valdības paziņojumā norādīts, ka pētījums tiks veikts pusotra gada laikā. Šim nolūkam Londona arī piešķīrusi 92 miljonus mārciņu jeb 102 miljonus eiro.

Tomēr Londona turpinās sarunas par tālāko dalību bloka dalībvalstu kopējā projektā.

Britu amatpersonas jau jūnijā atklāja, ka valsts oficiāli izslēgta no “Galileo” programmas, un no nākamā gada Londonai tiks liegta piekļuve šifrētajiem satelītnavigācijas sistēmas signāliem.

Brisele uzskatīja, ka pēc Lielbritānijas izstāšanās no bloka radīsies juridiskas problēmas dalīties ar ierobežotas pieejamības informāciju. “Galileo” projektu izveidoja un finansē Eiropas Savienība, jo bloka dalībvalstis drošības un citu apsvērumu dēļ vairs nevēlējās izmantot militārajām struktūrām piederošo Amerikas Savienoto Valstu Globālās pozicionēšanas sistēmu (GPS) vai līdzīgu Krievijas sistēmu - “Glonass”.

KONTEKSTS:

2016.gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza 2017.gada martā, bet Lielbritānijas izstāšanās sarunas no ES sākās 2017.gada jūnijā. Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019.gada 29.martā. Pēc tam ir paredzēts gandrīz divus gadus garš pārejas posms.

Eiropas Komisija (EK) jūlija otrajā pusē aicināja dalībvalstis un uzņēmējus gatavoties gadījumam, ja Lielbritānijas izstāšanās no ES jeb "Brexit" notiks bez vienošanās starp Londonu un Briseli. Joprojām nav pārliecības, ka līdz "Brexit" datumam stāsies spēkā ratificētā vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos, norādīja EK.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti