Briti satraukti par gaidāmo imigrantu pieplūdumu no Bulgārijas un Rumānijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Līdz ar jauno gadu Bulgārijas un Rumānijas iedzīvotāji būs tiesīgi brīvi pārvietoties un strādāt kādā citā no Eiropas Savienības dalībvalstīm. Viena no valstīm, kas ir visvairāk satraukusies par gaidāmajām izmaiņām ir Lielbritānija, jo, kā liecina aplēses, Apvienotajā Karalistē pēc jaunā gada varētu ierastiem līdz pat 400 tūkstošiem bulgāru un rumāņu. Briti ir ļoti neapmierināti ar šim prognozēm, savukārt valstī dzīvojošie imigranti uzskata, ka viņu atbraukšana samazinās algu sistēmu valstī.

Rumānija un Bulgārija Eiropas Savienībā 2007.gadā, un no nākamā gada visi ierobežojumi šo valstu pilsoņiem strādāt un brīvi pārvietoties alianses iekšienē tiks atcelti. Astoņas Eiropas valstis, tostarp Lielbritānija bija izveidojušas dažāda veida ierobežojumus Bulgārijas un Rumānijas pilsoņiem, taču ar nākamā gada 1.janvāri šie ierobežojumi tiks atcelti.

Tiek lēsts, ka viena no pievilcīgākajām valstīm, uz kuru šo valstu pilsoņi vēlas doties, ir Lielbritānija, un tas britos rada lielu paniku par gaidāmo jauno imigrantu pieplūdumu. Kā Latvijas Radio norādīja aptaujātie briti, tad viņi ar bažām raugās nākamā gada virzienā, un uzskata, ka Lielbritānijas valdībai būtu jāmēģina ierobežot straujā imigrācija.

Līdz šim Rumānijas un Bulgārijas pilsoņi Lielbritānijā varēja strādāt sezonālus darbus vai būt pašnodarbinātie. Kā norāda britu raidsabiedrība BBC, patlaban Lielbritānijā jau dzīvo nepilni 100 tūkstoši rumāņu un 50 tūkstoši bulgāru.

Tiek prognozēts, ka līdz ar šo valstu pilsoņu ierašanos Lielbritānijā varētu stipri palielinātie konkurence darba tirgū imigrantu vidū.

Polietei Magdalēnai, kas Lielbritānijā strādā jau vairākus gadus, nav nekādu pretenziju pret rumāņu un bulgāru ierašanos, ja vienīgais viņi kārtīgi strādā un maksā nodokļus. „Uzskatu, ka tas kaut kādā mērā ietekmēs, taču tas būs atkarīgs no tā, ko viņi darīs. Ja viņi strādās un maksās nodokļus, kā to darām mēs, tad man nav nekādu iebildumu. Bet ja viņi brauks uz šejieni strādāt nelegāli par mazākām algām, tas noteikti ietekmēs tos, kas strādā celtniecībā un līdzīgās nozarēs un šobrīd nopelna 7-8 mārciņas stundā. Ja atbraucēji būs gatavi strādāt par 3-4 mārciņām stundā, tas noteikti samazinās algas kopumā," spriež Magdalēna.

Līdzās bulgāriem un rumāņiem Lielbritānijā turpina ierasties arī Latvijas pilsoņi, kas ir darba meklējumos. Latvietis Toms, kurš Apvienotajā Karalistē jau strādā vairākus gadus neuzskata, ka bulgāru un rumāņu ierašanās varētu ietekmēt konkurenci darba tirgū: „Tirgus varētu mainīties, tas varētu palikt nedaudz aizņemtāks, varētu vairāk cilvēku parādīties darba tirgū, kas varētu apgrūtināt arī jaunajiem latviešu iebraucējiem atrast darbu. Bet mums ir noveicies ar to, ka viņu valodas zināšanas nav tik spēcīgas kā mūsējās, līdz ar to mēs varam vairāk konkurēt."

Lielbritānijas valdība ir nākusi klajā ar dažāda veida ierobežojumiem, kas skars šeit jau dzīvojošos ES valstu imigrantus.

Pēc nākamā gada 1.janvāra visi tie imigranti, kuri tiks atrasti uz ielas dzīvojot vai ubagojot, tiks deportēti un nebūs tiesīgi atgriezties valstī gadu. Kā arī tiem imigrantiem, kas dzīvo uz pabalstiem tiek tiks atņemti pēc 6 mēnešiem, ja tiks atklāts, ka viņi nemeklē jaunu darbu. Kā vēsta britu laikraksts „Telegraf", tad pabalstu sistēma tiks ierobežota arī tiem imigrantiem, kuru angļu valodas zināšanas tiks atzītas par vājām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti