Briti ļaus «Huawei» piedalīties 5G tīkla izveidē

Lielbritānija valdība atļāvusi Ķīnas Tautas Republikas kompānijai “Huawei” piedalīties 5G datu pārraides tīkla izveidošanā. Tikmēr ASV un vairāku citu Eiropas valstu speciālisti uzskata, ka  kompānijas tehnoloģijas izstrādātas sadarbībā ar militāristiem un to izmantošana var radīt draudus drošībai. 

Lielbritānijas mediji ziņo, ka lēmums pieņemts otrdien Nacionālās drošības padomes sēdē. Ķīnas kompānija varēs piegādāt tehnoloģijas un aprīkojumu jaunajam datu pārraides tīklam, neraugoties uz iespējamiem riskiem valsts drošībai.

Sanāksmē esot piedalījusies arī premjerministre Terēza Meja. Tikmēr valdības pārstāvji atturas komentēt šo informāciju un paziņoja, ka galīgo lēmumu pieņems līdz vasaras sākumam. Toties sākta izmeklēšana par iespējamo informācijas noplūdi, un vainīgajam var nākties atkāpties no amata.

Tikmēr ASV amatpersonas turpina uzstāt, ka Ķīnas kompānija apdraud rietumvalstu drošību, un valsts sekretārs Maiks Pompeo jau iepriekš paziņoja, ka iespējamā sadarbība ar “Huawei” var sarežģīt ASV attiecības ar Eiropas valstīm.
 
 

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti