Rīta Panorāma

Vēl joprojām neskaidrs spēku samērs ASV Kongresā

Rīta Panorāma

ASV apstiprina HIMARS sistēmu pārdošanu Lietuvai

Briti gatavojas palaist satelītus no savas valsts teritorijas

Briti gatavojas palaist satelītus no savas valsts teritorijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lielbritānijā ar īpaši sagatavotas lidmašīnas un raķetes palīdzību gatavojas palaist satelītus orbītā ap Zemi. Eksperti norādīja, ka tas bija vienīgais iztrūkstošais posms šīs kosmosa industrijas nozarē un tas dos būtisku ieguldījumu valsts ekonomikā.

"Apvienotā Karaliste nekad nav spējusi palaist satelītus orbītā, un to no savas teritorijas kontinentālās daļas nav izdarījusi neviena Eiropas valsts. Tā mums ir ārkārtīgi aizraujoša iespēja, jo kosmosa nozares vērtība valstī ir vairāk nekā 16,5 miljardu mārciņu gadā, un šajā nozarē strādā 47 000 cilvēku. Tāpēc mums ir patiešām ļoti svarīgi iegūt daļu no pieaugošā satelītu palaišanas tirgus," klāstīja Apvienotā Karalistes kosmosa aģentūras pārstāvis Jans Anets.

Īpaši pārveidota "Boeing 747" lidmašīna pacelsies, kā ierasts, no kosmodroma skrejceļa Kornvolā un sasniegs vairāk nekā 10 kilometru augstumu. Šajā brīdī startēs pie tās kreisā spārna piestiprinātā apmēram 21 metru garā divpakāpju raķete "Launcher One", kas pirmajā reisā orbītā ap Zemi nogādās deviņus dažādus satelītus. Nākotnē to būs iespējams izmantot arī citu kravu nogādāšanai kosmosā.

Projekta īstenotāji ar lepnumu norādīja, ka beidzot valstī būs iespējams nodrošināt visu pakalpojuma ķēdi, sākot no satelītu izstrādes un izgatavošanas un beidzot ar to palaišanu.

Līdz šim Eiropas kompānijas bija spiestas izmantot Krievijas vai ASV pakalpojumus. Savukārt vienīgais Eiropas valstu kosmodroms atrodas Dienvidamerikā – Francijas aizjūras teritorijā Franču Gviānā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti