Briseli atkal paralizējis ģenerālstreiks

Beļģijas galvaspilsētu Briseli otrdien, 10. oktobrī, atkal paralizējis ģenerālstreiks. To rīko arodbiedrības, protestējot pret budžeta griešanu, samazinātām investīcijām un valsts īpašumu privatizēšanu. Beļģijas mediji ziņo, ka otrdien būs ievērojami sabiedriskā transporta ierobežojumi, kā arī streiks skars skolas, pasta piegādi un citas svarīgas jomas.

Jau no agra rīta Briseles ielas bloķēja pamatīgi sastrēgumi. Nedarbojas metro, tramvaji, autobusi un kopš vakar vakara ierobežota arī vilcienu satiksme.

Paredzams, ka metro nekursēs arī Briseles galvenā stadiona virzienā, kur otrdien paredzēta Beļģijas nacionālās futbola izlases spēle ar Kipras komandu, lai kvalificētos nākamgad gaidāmajam Pasaules Futbola čempionātam.

Ģenerālstreiku rīko arodbiedrības, protestējot pret budžeta griešanu, samazinātām investīcijām un valsts īpašumu privatizēšanu. Tām pievienosies ne tikai dažādas valsts iestādes, bet arī franču un flāmu valodā raidošie sabiedriskie mediji.

Streiki Briselē allaž apgrūtina ne tikai pašu Beļģijas iedzīvotāju un pilsētnieku ikdienu, bet arī šeit lielā skaitā esošo īslaicīgo viesu uzturēšanos. Brisele, kā zināms, ir mājvieta visām svarīgākajām Eiropas Savienības institūcijām.

  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti