Briseles lidosta pakāpeniski atsāks pilnvērtīgu darbību

Svētdien darbu daļēji atsāk Briseles Zaventemas lidosta, kas bijusi slēgta vairāk nekā pusotru nedēļu kopš terorakta 22.martā, kad divi teroristi pašnāvnieki uzspridzinājās izlidošanas zālē. Svētdien paredzēti trīs reisi, kurus lidosta savā paziņojumā nosauca par „simboliskiem.” Nākamajās dienās paredzēts atjaunot lidostas pilnvērtīgu darbību.

Darbs atsākts pastiprinātas drošības apstākļos, un gaidāms, ka būs vajadzīgi vairāki mēneši, lai lidosta atgrieztos pie līdzšinējā pasažieru apjoma. Lidosta norāda, ka ir sākti darbi, lai aizvāktu visas sprādzienos bojātos izlidošanas zāles elementus, un tuvākajās nedēļas tiks strādās pie „stratēģiskā plāna izlidošanas zāles atjaunošanai.” 

Briseles Zaventemas lidostā, kas pirms teroraktiem ik dienu apkalpoja aptuveni 60 tūkstošus pasažieru, svētdien ieplānoti trīs lidojumi. Tie būs Beļģijas lielākās lidsabiedrības „Brussels Airlines” reisi uz Atēnām Grieķijā, Turīnu Itālijā un Faru Portugālē. Izlidošana sāksies svētdien pēcpusdienā.

Lidosta norāda, ka nākamajās dienās reisu skaitu pakāpeniski palielinās līdz maksimālajai šī brīža kapacitātei, tas ir 800 izlidojošiem pasažieriem stundā. Turpmākajās dienās reisus Briseles Zaventemas lidostā atsāks arī citas aviokompānijas. Šobrīd ar tām tiek saskaņoti precīzi reisu grafiki. Tajā pašā laikā lidosta atzīst, ka, ņemot vērā ierobežoto kapacitāti, ne visas aviosabiedrības varēs atsākt visus savus reisus Briseles lidostā.

Paziņojot par lidojumu atsākšanu, Briesles lidostas izpilddirektors Arno Fists paziņoja, ka darba atsākšana „ir cerību signāls, kas parāda mūsu vēlmi un spēku pārvarēt šo izaicinājumu un nepadodies”. Iepriekš gan viņš bija atzinis, ka būs vajadzīgi vairāki mēneši, lai lidosta atgrieztos ierastajā režīmā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti