Briseles čurājošo puisīti Latvijas simtgadē ietērps Alsungas tautastērpā

Par godu Latvijas simtgadei svētdien, 18.novembrī, Beļģijas galvaspilsētas Briseles slaveno čurājošo puisīti ieģērbs Alsungas tautastērpā. Pusdienlaikā notiks zibakcija, kad pie strūklakas pulcēsies Beļģijā dzīvojošie latvieši ar dziesmām un tautastērpos.

Nelielā, trīsdesmit centimetru augstā bronzas skulptūriņa Briseles vecpilsētas sirdī, kas attaino kailu čurājošu zēnu un ko apvij dažādas leģendas, ir kļuvusi par pasaulē pazīstamu Briseles simbolu, kuru ietērpt tiecas ne vien ārvalstu delegācija, kas apmeklē Briseli, bet arī šeit dzīvojošās citu zemju kopienas.

Briseles čurājošais puisītis savulaik jau ir ticis pie Latvijas hokeja izlases formas krekla, godinot Pasaules čempionātu hokejā, kas 2006.gadā notika Latvijā, kā arī pēcāk 2014.gadā Briseles tautas mūzikas festivāla laikā – pie Piebalgas tautas tērpa.

Taču tagad par godu Latvijas simtgadei no deviņiem rītā līdz diviem dienā pēc vietējā laika tas būs tērpts Alsungas tautastērpā. Bet pusdienlaikā Beļģijā dzīvojošie latvieši tautastērpos vai ar tautisku elementu apģērbā, sarkanbaltsarkaniem karodziņiem un dziesmām pulcēsies zibakcijā pie slavenās skulptūras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti