Briselē tiekas NATO dalībvalstu aizsardzības ministri

Otrdien, 12. februārī, Briselē tiekas NATO dalībvalstu aizsardzības ministri. Viņi apspriedīs ASV spēku atvilkšanu no Sīrijas un Afganistānas, Savienoto Valstu izstāšanās no „Līguma par vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu likvidāciju” ar Krieviju un citus aliansei nozīmīgus jautājumus.

Kopš Donalds Tramps ievēlēts par ASV prezidentu, Baltā nama administrācija lielu vērību pievērsusi alianses valstu ieguldījumam militārajā jomā.  

Briselē tiekas NATO dalībvalstu aizsardzības ministriHardijs Ventnieks

  ASV vēstnieks Vācijā Ričards Grenells paudis, ka Berlīnes centieni pakāpeniski palielināt finansējumu aizsardzībai ir lieks laika tēriņš. Šādu viedokli Savienoto Valstu vēstnieks pauda laikrakstam „Welt am Sonntag”.  

  Vācija plāno līdz 2024.gadam ieguldīt tikai 1,5% no iekšzemes kopprodukta, bet 2014. gadā NATO alianses valstis vienojās aizsardzībai atvēlēt vismaz 2%.

  Grenells atgādina Vācijai, kura ir cieša sabiedrotā, ka pašlaik nav īstais laiks ne mazāk ieguldīt, ne vājināt NATO. Līdzīgi domā arī NATO ģenerālsekretārs. Tikmēr vairāki vācu politiķi ir pauduši neapmierinātību ar formu, kādu pašlaik ieņēmusi Transatlantiskā organizācija. Tāpat viņi uzskata, ka vērā jāņem vēl citi Vācijas ieguldījumi, tostarp humānās palīdzības sniegšanā un situācijas stabilizēšanā konflikta zonās. Netrūkst arī tādu Bundestāga deputātu, kuri vispār aicina izvēlēties citas alternatīvas NATO.

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti