Brisele rosina atcelt pārmērīgos pārvietošanās ierobežojumus Eiropā

Eiropas Komisija aicina sešas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis atcelt iekšējo robežkontroli un citus pārmērīgus pārvietošanās ierobežojumus, kas apgrūtina preču un cilvēku kustību starp dalībvalstīm.

Vēstules ar šādu aicinājumu tika nosūtītas Beļģijai, Dānijai, Somijai, Ungārijai, Vācijai un Zviedrijai.

Kā zināms, Vācija nesen ieviesa kontroli uz robežas ar Austriju un Čehiju. Austrijas valdības vadītājs Sebastians Kurcs aicina noteikt vienotus ceļošanas un preču transporta standartus Eiropas Savienības iekšienē, lai nodrošinātu vienotā tirgus darbību.

Tomēr Vācijas Eiropas lietu ministrs Mihaels Rots otrdien turpināja aizstāvēt valdības noteiktos ierobežojumus, jo tie palīdzot aizsargāties pret jaunu koronavīrusa paveidu izplatīšanos.

Savukārt Beļģija ir starp tām valstīm, kas aizliedz saviem iedzīvotājiem bez vajadzības pamest valsti. Arī ieceļošana Beļģijā ārvalstniekiem ir iespējama tikai darba brauciena nolūkā. Tomēr iespējams, ka piektdien šī norma tiks atcelta.

Eiropas Komisijas runasvīrs Kristiāns Vīgands izteica cerību, ka risinājums drīzumā tiks atrasts.

„Vēstulēs mēs norādām uz to, ka brīvās pārvietošanās ierobežojumiem ir jābūt samērīgiem un līdzvērtīgiem pret visiem iedzīvotājiem.

Mēs mudinām dalībvalstis saskaņot savus pasākumus ar rekomendācijām, ko mēs kopīgi esam apstiprinājuši, kā arī ar Eiropas Savienības brīvās pārvietošanās noteikumiem,” uzsver Vīgands.

“Dalībvalstīm ir 10 dienas, lai sniegtu atbildi. Komisija rūpīgi uzmana situāciju visās valstīs. Mūsu mērķis ir atrast risinājumu pēc iespējas ātrāk. Mēs uzskatām, ka tas ir arī dalībvalstu interesēs. Mēs ticam, ka varēsim atrast risinājumu bez nepieciešamības uzsākt juridiskas procedūras, kas var aizņemt daudz laika.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt