Briselē prezentē Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu

Otrdien Eiropas Parlamenta Baltijas ceļa gaitenī ar krāšņu vokālās grupas „Latvian Voices" priekšnesumu tiks atklāta Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidotā izstāde „Jūgendstila Rīga".

Pasākums, kas tapis sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014" un ar Latvijas vēstniecības Beļģijā atbalstu, Latvijai tuvās skaņās un raksturīgās garšās iepazīstinās ar Latvijas galvaspilsētu Rīgu.

„Latvija ir unikāla valsts – latviešu tautai ir izdevies saglabāt savu neatkārtojamo būtību cauri gadsimtiem un nebūt ne viegliem laikiem. Tuvojoties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam 2014.gadā, vēlējos saviem kolēģiem parādīt labāko, ar ko lepojamies – latviešu tautasdziesmas, UNESCO kultūras mantojuma sarakstā iekļauto Rīgas jūgendstila mākslu un arhitektūru, gardāko, ko ražo mūsu pārtikas uzņēmumi," ideju izklāsta  tās iniciatore eiroparlamentāriete Inese Vaidere.

Pasākumā Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas muzikālais simbols un Pasaules koru olimpiādes vēstneses – vokālā grupa „Latvian Voices" izpildīs skaistākās latviešu tautasdziesmas oriģinālos aranžējumos. Viesi varēs nobaudīt Latvijas tradicionālos gardumus, ko prezentēs Latvijas pārtikas uzņēmumi „Laima", „Latvijas balzams", „Cēsu alus", „Lāči", „Brīvais vilnis", „Libertu", „Līgatnes vīna darītava", „Abavas ģimenes vīna darītava", „Cesvaines piens", „Valmieras piens", „Elpa" un „Smiltenes piens".

„Mēs esam izredzēta tauta – tāda, kurai ir stipras saknes, spēcīgas kultūras tradīcijas, sava valoda un, kas vissvarīgāk, pašiem sava valsts. Mums ir ar ko lepoties – un esmu pārliecināta, ka šis pasākums pozitīvi pārsteigs arī Eiropas Parlamentu, līdzīgi kā 2008.gadā, kad uz Eiropas Parlamentu aizvedu UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojumu – latviešu Dziesmu un Deju svētkus," stāsta deputāte.

Izstāde „Jūgendstils Rīgā" būs apskatāma no 15.-18.oktobrim Eiropas Parlamentā Briselē, Baltijas ceļa alejā. Vienu no parlamenta gaiteņiem Baltijas ceļa vārdā nosauca šī gada jūnijā un to rotā tēlnieka Aigara Bikšes veidotā piemiņas zīme "Baltijas valstu liktenis zvaigznēs rakstīts".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti