Dienas notikumu apskats

Rīgas budžets atkal pirmskrīzes līmenī, tomēr bedrīšu lāpīšanai nāksies aizņemties

Dienas notikumu apskats

Saeima atceļ minimālās sociālās iemaksas un palielina «mikronodokli»

Brisele pārmet «Facebook» maldināšanu

Brisele pārmet kompānijai «Facebook» maldināšanu

Eiropas Komisija (EK) sākusi jaunu izmeklēšanu pret sociālo mediju kompāniju “Facebook”. Brisele uzskata, ka “Facebook” ir sniedzis tai nepatiesu informāciju laikā, kad 2014.gadā notika lietotāju saziņas aplikācijas “Whatsapp” pārņemšanas darījums. Kalifornijas kompānija noraida EK pārmetumus un sola sniegt visus nepieciešamos paskaidrojumus, lai izgaisinātu esošās aizdomas.

Pēc “Apple”, “Microsoft” un “Google” Eiropas Komisijas konkurences sargi ir ķērušies klāt plaši pazīstamajam sociālās saziņas tīklam “Facebook”. Lieta skar 2014.gada notikumus, kad “Facebook” par 22 miljoniem ASV dolāru iegādājās “Whatsapp” – pazīstamo viedtālruņu aplikāciju, kas galvenokārt ir domāta lietotāju saziņai internetā.

Toreiz Eiropas Komisijai bija jādod sava piekrišana darījumam, jo abi uzņēmumi ieņem būtisku tirgus daļu. Pārņemšanas procesā “Facebook” apgalvoja, ka tajā brīdī tehnoloģiski nebija droši iespējams savienot “Whatsapp” un “Facebook” lietotāju profilus. Tomēr tagad Eiropas Komisijai radās aizdomas, ka 2014.gadā šāda tehniskā iespēja jau ir pastāvējusi.

“Mēs vēl neesam nonākuši pie galīgajiem secinājumiem. Šobrīd ir nosūtīts tikai pirmais oficiālais pieprasījums. Tomēr “Whatsapp” paziņojumi, kas ir izskanējuši pēc darījuma apstiprināšanas, liek mums domāt, ka vai nu apzināti vai arī nolaidības dēļ mums savulaik tika sniegta nepatiesa informācija. Protams, tagad “Facebook“ ir tiesības atbildēt uz mūsu aizdomām, tad mēs skatīsimies tālāk,” pauda Eiropas Komisijas preses sekretāre Lusija Kodē.

Aizdomas par nepatiesas informācijas sniegšanu Eiropas Komisijai radās tādēļ, ka “Whatsapp” šogad paziņoja, ka daļa no informācijas par lietotāju saziņu turpmāk tiks nodota mātes kompānijai “Facebook”. Tas tiek darīts ar mērķi uzlabot lietotājiem piedāvāto reklāmu un tādēļ, lai pilnveidotu draudzības ieteikumus. No tā izriet, ka abu uzņēmumu lietotāju kontus šobrīd ir iespējams automātiski savienot.

Ja aizdomas tiks apstiprinātas, “Facebook” draud sods līdz pat 1% no uzņēmuma gada apgrozījuma.

Tomēr šī izmeklēšana neapdraud jau pieņemto lēmumu, ka uzņēmumu apvienošanās nekaitē konkurencei, jo šis nebija vienīgais apsvērums, kas toreiz ņemts vērā.

Silīcija ielejas milzim ir dots laiks sniegt atbildi līdz janvāra beigām. Uzņēmuma preses sekretāre Džodija Seta ziņu aģentūrai “Reuters” sacīja, ka “Facebook” ir gatavs sadarboties ar Eiropas Komisiju un sniegs visu nepieciešamo informāciju. Preses sekretāre piebilda, ka “Facebook” ir vienmēr piedāvājis varasiestādēm precīzus un korektus datus par tā tehniskajām iespējām. 

Līdztekus tam “Whatsapp” paziņojums par informācijas dalīšanos ar “Facebook” ir izsaucis bažas arī Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājam. Pēc izteiktajiem iebildumiem “Whatsapp” nolēma pārtraukt lietotāju informācijas apmaiņu ar savu mātes kompāniju. Tomēr datu uzraugi ir pieprasījuši papildu paskaidrojumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti