Brisele pakāpeniski atgriežas ikdienas ritmā

Pēc otrdien, 22. martā, notikušajiem terora aktiem pakāpeniski ikdienas ritmā sāk atgriezties dzīve Briselē.

Sabiedriskais transports ir atsācis darboties. Ielās ir autobusi, strādā arī metro, tiesa, nepieturot visās pieturās, un par to cilvēki ir brīdināti. Atvērtas ir arī dzelzceļa stacijas, taču pie tām dežurē smagi bruņoti karavīri ķiverēs un ar ieročiem, un vēl policisti, kuri pie ieejas rūpīgi pārbauda somas.

Dzelzceļa stacija pati bija ļoti tukša, tajā bija tikai saujiņa cilvēku. Kādas skolnieces teica, ka gaida vilcienu un brauks agrāk Lieldienu brīvdienās uz Franciju, jo viņu skola esot slēgta. Uz tablo varēja redzēt, ka vairākas būtiskas dzelzceļa stacijas ir slēgtas, ieskaitot Briseles starptautiskajā lidostā, jo uz turieni arī var doties ar vilcienu.

Norobežota ir arī Mālbēkas stacija. Tiesa, šis norobežotais perimetrs vairs nav tik liels, taču visas ielas ap to ir slēgtas, un šajā rajonā salīdzinājumā ar vakardienu bija daudz, daudz mazāk cilvēku. Latviete Agnese Zviedre, kura strādā ēkā tieši blakus liktenīgajai metro stacijai, trešdien tomēr bija izšķīrusies nākt uz darbu, lai gan otrdien bija piedzīvojusi tiešām ārkārtīgi lielas spriedzes laiku, jo metro tunelī bija iesprostota viņas kolēģe.

Trešdien cilvēkiem, īpaši, kuri strādā Eiropas Savienības institūcijās vai citās iestādēs tuvu nelaimes vietai, ir atļauts strādāt no mājām, taču, ja viņi vēlas, var nākt arī uz darbu. Kā sacīja Agnese, viņa izvēlas otro, jo dzīve nedrīkst apstāties.

Trešdien Beļģijas policija arī pavēstīja, ka pašnāvnieki, kas otrdien, 22. martā, sarīkoja slaktiņu Briseles lidostā bijuši brāļi Halids un Brahims El Bakraui, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā. Trešais līdzdalībnieks, kurš identificēts kā Nadžims Lāhraui, patlaban tiek meklēts.

Jau ziņots, ka otrdienas, 22.marta, rītā pa diviem sprādzieniem nogranda Briseles lielākajā, Zaventemas starptautiskajā lidostā un Briseles metro. Terora aktos dzīvību zaudējuši vairāk nekā 30 cilvēki un vēl desmitiem ir ievainoti. Pieļauts, ka uzbrukumus izdarījuši teroristi pašnāvnieki. Lidosta un metro ir pārtraucis darbu.

Atbildību par sprādzienu sēriju Briselē uzņēmies radikālais islāmistu grupējums “Daīš” jeb “Islāma valsts”, ziņo mediji.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti