Briselē notiks Eiropas Savienības un Ķīnas samits

Šodien Briselē notiks Eiropas Savienības un Ķīnas samits. Tas notiek laikā, kad blokam nākas pārvērtēt savu līdzšinējo politiku, ņemot vērā pieaugošo Pekinas politisko un ekonomisko ietekmi. Briselei ir bažas, ka Pekina mēģina sašķelt Eiropas Savienību, izmantojot reģionālas un divpusējas iniciatīvas.

Briselē notiks Eiropas Savienības un Ķīnas samitsRihards Plūme

  Šī gada martā Eiropas Komisija publicēja tās sagatavoto stratēģijas dokumentu, kurā Ķīna raksturota kā partneris, ekonomisks konkurents un "sistēmisks pretinieks". Lai gan kopumā dalībvalstis esot atzinīgi novērtējušas šādu pieeju, Eiropai kļūst arvien grūtāk saglabāt vienotību attieksmē pret šo valsti. Satraukumu radījis arī iespējamais drošības apdraudējums, ko varētu radīt Ķīnas 5G tehnoloģiju izmantošana.

  Eiropadomes prezidents Donalds Tusks iepriekš norādīja, ka Eiropas Savienības mērķis samitā ir koncentrēties uz līdzsvarotu attiecību nodibināšanu ar Ķīnu. Francijas un Vācijas līderi, kā arī Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, kurš vadīs samitu, ar Ķīnu vēlas godīgākas tirdzniecības attiecības. Eiropas Savienību neapmierina Austrumos esošās valsts ekonomikas lēnā atvēršanās, lai gan bloks gadiem ilgi devis Ķīnai plašu piekļuvi savam tirgum.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti