Brīdina par pieaugošiem narkotiku riskiem pasaulē pandēmijas laikā

Līdzīgi kā 2008. gada ekonomiskā krīze arī koronavīrusa pandēmija varētu atstāt ietekmi uz narkotiku tirdzniecību, saasinot riskus to lietotājiem, brīdina Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Narkotiku un noziedzības novēršanas aģentūra.

Ziņu aģentūra AFP norāda uz 2020. gada ziņojumu, kurā paustas aplēses par narkotiku lietošanas pieaugumu pandēmijas laikā. Turklāt lietotāji pārejot uz lētākiem produktiem, kas savukārt rada lielāku risku viņu veselībai.

Savukārt valstis, visticamāk, mazina izdevumus cīņai ar narkotikām. Tāpat sagaidāms, ka valstis mazāk uzmanības pievērsīs starptautiskajai sadarbībai un narkotiku pārtveršanas operācijām. Tas atvieglos nelegālo vielu tirgotāju darbību, norāda aģentūra.

Tikmēr bezdarba pieaugums un peļņas iespēju mazināšanās palielina risku, ka nabadzīgi un nelabvēlīgā situācijā esoši cilvēki vairāk pievērsīsies nelikumīgām darbībām ar narkotikām – gan ražošanu, gan pārvietošanu.

ANO paspārnē esošā organizācija mudina valstis izrādīt lielāku solidaritāti un savstarpējo atbalstu cīņai ar narkotiku nelikumīgu tirdzniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti