«Brexit» par un pret londoniešu acīm

Lielbritānijas vēlētājiem ceturtdien jāizšķir valsts liktenis – palikt vai izstāties no ES, bet tikmēr savas korekcijas referendumā ienes arī dabas stihija. Naktī uz ceturtdienu Angliju piemeklēja plūdi, paralizējot daļu transporta. 

Ceturtdienas rītā Londonas iecirkņos bija samērā klusi, bet daudzi apgalvo, ka noteikti ies balsot vēlāk.  

Iecirknī Londonas Kamdenas rajonā ceturtdienas rītā 45 minūšu laikā ieradušies vien pāris cilvēku.  

“Vienkārši cilvēki atskrien un ļoti ātri nobalso. Neviens īpaši neaizkavējas un ilgi nedomā,” skaidroja leiboristu partijas pārstāve, kura visus sagaidīja pie ieejas.  

Viena no balsotājām, 62 gadus vecā Lorenas kundze atklāja, ka balsojusi par Lielbritānijas palikšanu ES.  

“Es pietiekami ilgi esmu dzīvojusi, lai precīzi zinātu – mums, protams, jāpaliek. Es esmu balsojusi par dalību ES un savu viedokli neesmu mainījusi. Es būšu izmisumā, ja mēs nolemsim izstāties – vispirms tas nopietni sašķels mūsu sabiedrību, sašķels Eiropu. Kā mēs izskatīsimies citu  valstu acīs?” sacīja Lorena.  

Viņa skaidroja, ka par britu ekonomikas nākotni viņa gan neuztraucas, jo tur agri vai vēlu problēmas atrisināsies, atšķirībā no problēmām sabiedrība.  

Savukārt atrast kādu ES pretinieku nemaz nebija tik vienkārši. Londonā šo viedokli uzskata bezmaz vai par nepieklājīgu. Taču 40 gadus vecais Gregs, kurš strādā piegādes joma, izrādījās vien no šī viedokļa piekritējiem.  

“Vispirms migrācija!” savu nostāju argumentēja Gregs.  

Tālāk viņš pieminēja suverenitāti un neatkarību lēmumu pieņemšanā, kuru, viņaprāt, Lielbritānijai pietrūkst.

“Pienācis lielo pārmaiņu laiks, esmu pārliecināts, ka Lielbritānija ir pietiekami stipra un laba, lai būtu patstāvīga,” sacīja Gregs.  

Taču Gregs arī īpaši nepārdzīvos, ja referendumā vairākums nobalsos par palikšanu. “Ja tāds būs vairākuma viedoklis, tad, acīmredzot, tas būs tikai uz labu. Tad es atzīšu, ka man nebija taisnība,” sacīja Gregs,  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti