Pusdiena

Tramps sola amata pirmajā dienā atteikties no Klusā okeāna partnerības līguma

Pusdiena

Saeimā nolemj tomēr nepiešķirt valsts naudu grupas «Līvi» bilžu albumam

Lielbritānijas „Brexit” ministrs Deiviss devies pirmajā oficiālajā vizītē uz Strasbūru

«Brexit» ministrs Deiviss devies pirmajā oficiālajā vizītē uz Strasbūru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lielbritānijas "Brexit" ministrs Deivids Deiviss, kuram postenis izveidots īpaši Apvienotās Karalistes aiziešanai no Eiropas Savienības (ES), devies savā pirmajā oficiālajā vizītē uz Strasbūru, lai tiktos ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem. 

Kā norāda avoti Londonā, ministra uzdevums ir likt pamatus dialogam ar ES atslēgas figūrām, pirms pavasarī Lielbritānija oficiāli sāktu sarunas par aiziešanu no ES. Deiviss šajās dienās tiekas ar visiem izstāšanās sarunvežiem no Eiropas puses. Viņš pats ir norādījis, ka "Brexit" vispirms nozīmē pacietību.

Britu ministrs Deiviss, kura pārziņā ir tikai viens, bet šobrīd ļoti izšķirošs portfelis ar skaidru un nemainīgu vēstījumu - "Brexit", šajās dienās apmeklē gan Briseli, gan tagad dodas arī uz Strasbūru, lai, pēc viņa pārstāvju Londonā sacītā, iepazītos ar atslēgas cilvēkiem par Lielbritānijas aiziešanu no ES.

Vēl pirmdien, 21.novembrī, ministrs tikās ar galveno sarunvedi no ES puses, bijušo komisāru, francūzi Mišelu Barņē, kuram, tiesa, ir liegts patlaban runāt ar britu ministriem, kamēr vēl oficiālais izstāšanās process nav sācies.

Taču Barņē sacījis, ka šī ir bijusi pieklājības tikšanās pie kafijas tases, kur nekādi izstāšanās jautājumi nav skarti.

Barņē un Deiviss ir sen pazīstami, jo abi savulaik bijuši Eiropas lietu ministri savu valstu valdībā. Barņē pats šajās dienās devies vizītē pa Eiropas galvaspilsētām, lai apkopotu dalībvalstu ieteikumus tālāko sarunu vadlīnijām ar Londonu.

Otrdien britu "Brexit" ministram Deividam Deivisam Strasbūrā paredzēta tikšanās ar izstāšanās sarunu vedēju no EP puses, bijušo Beļģijas premjerministru, tagad deputātu Giju Verhofštadu. Abi jau iepriekš presē ir apmainījušies ar publiskiem komentāriem.

Pārliecinātais eiroskeptiķis Deiviss ES atbalstītāju Verhofštadu ir nosaucis par sātanu, savukārt Verhofštads ir paziņojis, ka gaida ''ellīgas'' sarunas.

Viņš arī skaidri norādījis, ka britiem nav cerību iegūt pieeju ES brīvajam tirgum, ja Apvienotā Karaliste nepiekritīs brīvai darbaspēka kustībai.

Deivisa un arī citu britu valdības pārstāvju sarunas ar EP būs ļoti svarīgas, jo EP rokās ir nobloķēt jebkādu tālāku attiecību virzību ar ES. Arī britu mediji otrdien norāda, ka nevis Eiropas Komisijas un ES Padomes jeb faktiski dalībvalstu rokās būs lielākā kārts, bet gan tieši EP ar stingro sarunvedi Verhofštadu var izrādīties viscietākais rieksts.

Pats Deiviss intervijā britu medijiem vēl pirms došanās uz Briseli un Strasbūru ir sacījis, ka "Brexit" pirmkārt nozīmē pacietību.

Konservatīvā Deivisa opozīcijas - Leiboristu partijas - līderis Džeremijs Korbins intervijā ziņu aģentūrai "Bloomberg" brīdina, ka "Brexit" process būs smags un britu valdībai ir jādara viss, lai sarunās ar Briseli panāktu kopīga tirgus saglabāšanu.

"Pirmkārt, ir jābūt drošiem, ka Lielbritānijas uzņēmumi varēs tirgoties ar Eiropas Savienību, un tās tiesības, kas bija iegūtas, esot Eiropas Savienības sastāvā, būs saglabātas, ka mūsu vēlme un nodoms ir arī turpmāk sadarboties ar Eiropas Savienību.

Ja tiešām "Brexit" iznākums būs smags un mūsu vidū nostāsies robeža, skaidra, stigra līnija, tam būs ļoti smagas sekas," sacīja Korbins.

Britu premjerministre Terēza Meja jau iepriekš ir sacījusi, ka izstāšanās process sāksies pavasarī un tam neesot atpakaļceļa, nodoms esot procesu pilnībā pabeigt līdz 2019.gada martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti