Brazīlijas tiesa eksprezidentam Lulam liedz kandidēt vēlēšanās

Brazīlijas kreisais eksprezidents Luiss Inasiu Lula da Silva nevar kandidēt oktobrī gaidāmajās prezidenta vēlēšanās, piektdien vakarā nosprieda valsts augstākā vēlēšanu jautājumu tiesa.

Politiķa advokāti var šo spriedumu pārsūdzēt Brazīlijas Augstajā tiesā un Federālajā Augstākajā tiesā. Tomēr šī sprieduma dēļ Lula nevar demonstrēt savus aģitācijas video televīzijā. Priekšvēlēšanu materiālu demonstrācija televīzijā sāksies sestdienas vakarā.

Atbilstoši jaunākajiem sabiedriskās domas pētījumiem Lulu atbalsta 40% vēlētāju, un šis atbalsts ir ievēroji lielāks nekā tuvākajiem konkurentiem.

Aiz Lulas otrajā vietā ir labējais populists Žairs Bolsonaru, kurš izteicies atzinīgi par militāro diktatūru, kas valsti pārvaldīja no 1964. līdz 1985.gadam, kā arī paudis homoseksuāļiem un melnādainajiem nelabvēlīgus uzskatus.

Strādnieku partija (PT) varētu aizstāt Lulu ar pašreizējo viceprezidenta amata kandidātu bijušo Sanpaulu mēru Fernandu Adadu.

Tiesa atzinusi Lulu par vainīgu korupcijā un naudas atmazgāšanā saistībā ar lepna pludmales dzīvokļa remontu, ko apmaksājis uzņēmums, kas pretendē uz kontraktiem ar valsts naftas rūpniecības gigantu "Petrobras".

Lula izcieš 12 gadu cietumsodu Paranas štata Kuritibā, Brazīlijas dienvidos.

PT Lulas tiesāšanu uzskata par labējo manevru, lai panāktu kreisā eksprezidenta izslēgšanu no prezidenta vēlēšanu sacīkstēm.

7.oktobra vēlēšanas notiek politiskās un ekonomiskās krīzes apstākļos. Liela daļa politiskās elites cietusi korupcijas skandālos, turklāt tautsaimniecība joprojām atgūstas no 2015.-2016.gada recesijas.

Sagaidāms, ka 28.oktobrī būs jārīko vēlēšanu otrā kārta.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti